Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Átjelentkezés vagy újra...

Átjelentkezés vagy újra beiratkozás?

Figyelt kérdés

Lehet olyat csinálni, hogy beadom a felvételi jelentkezésemet arra az esetre, ha nem vennének át másik szakra, viszont ha átvesznek akkor nem megyek el beiratkozni? Pontom lesz elég (idei határ felett vagyok több mint 100 ponttal), csak nem tetszik a szak és nem akarok maradni, viszont félek attól, hogy valami ok miatt (példa a következő mondatban) megtagadják az átjelentkezésemet.

Van egy bukott elsőéves tárgyam amiből nem akarok elmenni vizsgázni (bevállalnám a bukást belőle, mert csak a szakomon van), viszont félek, hogy emiatt nem engednek át.

Egyetem: SZTE, infós szakok között váltanék.



2014. okt. 20. 21:47
 1/1 anonim ***** válasza:

Lehet csinálni, viszont ha téged már köt a hallgatói szerződés (az elmúlt három évben kezdted el az iskolát), akkor rohadtul nézz utána, hogy nem szeged-e meg a hallgatói szerződést azzal, hogy újra beiratkozol.


Én átjelentkezéssel egyik pszichológia szakról a másikra mentem át. Felvételizni akartam, csak hogy bizonyítsak magamnak, hogy a jobbik iskolába is csont nélkül felvetetem magam. Aztán írtam az OM infó részlegének, hogy mi ezzel a helyzet, és ők sem tudták megállapítani, hogy megszegi-e a szerződést.


Ha meg, és államis vagy, akkor kifizettetik veled az előző szakod teljes képzésének a díját.

2014. okt. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!