Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ti felvennétek több mint 1,5...

Ti felvennétek több mint 1,5 millió diákhitel 2-t?

Figyelt kérdés

2014. okt. 21. 10:09
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
Én biztos nem, semmilen hitelt nem vennék fel soha..
2014. okt. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
59%

Ha piacképes(!!) szakról van szó és máshogy nem tudom megoldani és biztos vagyok benne hogy el is tudom végezni akkor szerintem igen, főleg ha vannak külföldi ambícióim is.

Ez is csak egy befektetés, a hitel nem rossz, ha azt alaposan átgondolt dologba fekteti az ember.

2014. okt. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
45%

Ha eléggé biztos vagyok benne, hogy el tudom végezni a szakot és utána el is akarok ezzel helyezkedni (remélhetőleg egy jól kereső állásban) akkor igen.

Ha felénél otthagyod vagy kb. olyan könnyen találsz vele jó fizetést mint egy szabad bölcsész akkor ne éri meg.

Habár talán ezek a diákhitelek egy fokkal jobbak, mint a sima hitelek. Én mondjuk inkább kerestem egy másik szakot. De ha mindenképpen ezt szeretnéd és biztos vagy benne, hogy jól tudsz majd ezzel keresni akkor vedd fel.

2014. okt. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
BGF gazdálkodás és menedzsment.
2014. okt. 21. 13:30
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ott végeztem, ezen a szakon, de hitelből? Soha.
2014. okt. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy nem tudhatod, hogy biztosan el tudod-e végezni. Én anno egy elit középiskolából mentem egyetemre, úgy, hogy tudtam, hogy van hozzá eszem. De a BME úgy is betonkemény volt, közben el kellett kezdenem dolgozni, az évfolyamon nem találtam meg a társaságomat, akikkel együtt tudtam volna tanulni, így végül nem ment, otthagytam.


De elég megnézni a felvettek és végzettek arányát: a legtöbb szakon ez igen alacsony.


Én a mai eszemmel azt mondom egy nem túl pénzes 18 évesnek, hogy válasszon egy kicsit gyengébb szakot és dolgozzon mellette. Ha otthon lakik még, nem kell teljes állásban melóznia és úgyis ki tudja termelni a tandíjat. Nekem pl. 140e a tandíjam most félévenként, ezt egy pocsék munkahelyen teljes állásban két hónap alatt megkeresed, részmunkaidőben 3-4 hónap alatt.


A diákhitel jól hangzik, de rohadt nagy csapda: attól még, hogy könnyítettek EGYES feltételek, ez is egy hitel és ha nem megy minden terv szerint, akkor könnyen ott találod magadat egy irdatlan fizetési kötelezettséggel. Amihez képest az a havi néhány tízezer forint sokkal könnyebb sztori.

2014. okt. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

ui.: a gyengébb szak alatt azt értettem, hogy nem kell egy csúcsegyetemre jelentkezni, ugyanis ott sok a tandíj és übernehéz elvégezni - miközben majdnem ugyanazt a papírt, hasonló tudással megkaphatod egy átlagegyetemen.


Természetesen szakot úgy válassz, hogy az piacképes legyen!

2014. okt. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Isten őrizz! Ha még most támogatják(?) is, később nem biztos, hogy fogják!
2014. okt. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!