Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit ajánlotok, milyen szakon...

Hera Way kérdése:

Mit ajánlotok, milyen szakon tanuljak tovább? Többi lent…

Figyelt kérdés

A kérdés kitörője az volt, hogy már 8-ikos vagyok, s szorul a hurok ahogy közeleg a December ><

Tudom, száz meg száz ilyen kérdés volt, de ha tudtok, kérlek segítsetek.

Tehát...

Nem tudom hova mehetnék tovább, mert nem igen vagyok jó bármiből is. A helyesírásom és aszövegértésem is egyre csak romlik. Jelenleg magyarból 3-mas, irodalomból 4-es vagyok. Az angol úgy gondolom megy egy közepes jegyre, a kiejtésem szép (bár amikor). Történelemből közepes vagyok, nem is szeretem igazán, matekból ugyan 4-esre zártam az évet, de a tudásom éppen 2-es, és most meg is szenvedek a szövegesekkel, felvételi előlészítőn pedig 0-15 pontokat szoktam elérni, legutóbb sikerült egy 27,5 pontost. Rajzolni tudok, de nem érzem magam olyan szép rajzolónak. Hogy ez most a valóságot tükrözi-e vagy az önbizalom hiány okozza azt nem tudom.

Szabadidőmben szeretek varrni, olvasni, beszélgetni a barátaimmal, na meg rajzolni (anime figurákat, nagy ritkán egy-egy virágot, vagy koponyát, vagy nem tudom)

A kérdés az, hogy hol tudnék elhelyezkedni úgy, hogy később ne legyen gondom a pénzzel (tehét jól kereső munkát találhassak) nem tudom ez nálam mennyi eséllyel indul ><

Mindenesetre, köszönöm annak aki elolvasta, s előre is köszönöm annak aki megpróbál segíteni.

Ui.: lenne egy gimnázium ahova átvennének, de ott sajnos nem találko magamnak megfelelő szakot, van rajz, van természetismeret, van mstek és fizika, és van humán szak. 



2014. okt. 23. 07:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Csak van valami, ami jobban megy a többinél, vagy ami érdekel a tantárgyakon kívül. Inkább olyan szakközép kellene Neked.
2014. okt. 23. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Fiú vagy, vagy lány? A Hera nem tudom, milyen név. Én is azt javaslom, hogy vagy szakközépbe menjél, vagy szakmunkásképzőbe. Írod, hogy a rajzolást szereted. Ha asztalosnak mész, például műbútorasztalosnak, ott igazán kell tudni rajzolni is, igaz, elég nehéz mesterség, már megtanulni lehet nehéz szerintem, a műbútorasztalosság meg egyenesen művészet. Miért nem mész a rajzszakra, ha szeretsz rajzolni? Vagy oda felvételizni kell, és annyira azért nem tudsz? Szerintem végezz el valamilyen szakközépiskolát, és közben talán kialakul, hogy mi érdekel, és utána még elvégezhetsz egy szakmunkásképzőt, direkt olyat, ami a négy év alatt kialakul benned, hogy ezt szeretnéd. De ne a pénzkeresés legyen a fő szempont, hanem az, hogy egyrészt olyan munkát végezz, ami érdekel, másrészt olyat, ami biztos hely, ahová mindig kell ember. Az én fiatal koromban azt mondták a szüleim, hogy három ilyen terület van: az egészségügy, a posta és a MÁV. Itt mindig találhatsz valamilyen munkát, ha állás nélkül lennél.
2014. okt. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat OwO

Egyébként lány vagyok, s azért nem gondolkoztam a rajzszakban, mert azt a szüleim nem hagyták, de végül csak az maradt, csak gimnáziumban, vagy még ha oda végül nem vesznek fel, akkor marad természeti szakközép.

2014. okt. 25. 11:52
 4/6 anonim ***** válasza:
Már meg ne haragudj, de azt írtad, a felvételi előkészítőn a legjobb eredményed 27,5 pont volt. Amilyen gimnáziumokba az elég, azokat magasan felülmúlja egy jobb szakközép. Csak azért, mert "szakközép", még nem kellene elzárkóznia a szüleidnek tőle. Szerintem legalábbis, így iksz kilométer távolságból.
2014. okt. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Érdeklődjél a Hollóházi vagy a Herendi porcelánkészítőknél, oda nagyon ügyes kezű embereket vesznek fel a képek rajzolásához, hogy milyen végzettség kell ahhoz, hogy ott elhelyezkedhess.
2014. okt. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, jó ötlet a porcelánfestés. Vedd meg a Nők Lapja Enteriőr című lapnak az őszi számát. Csak négyszer jelenik meg egy évben, és abban írnak részletesen a porcelánfestőkről, de azt hiszem, képzőművészeti főiskola kell hozzá. De nem biztos. Olvasd el!
2014. okt. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!