Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pesti egyetem napi 3 óra...

Pesti egyetem napi 3 óra utazással vagy vidéki egyetem koliban lakással?

Figyelt kérdés

Pesttől lakok 50 kilométerre. Most bejárok gimibe, végzős vagyok és úgy látom napi 3 óra iszonyat sok elpocsékolt idő a napból, később meg főleg az lesz.

Mit gondoltok?



2014. okt. 23. 23:39
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
Lehet, hogy a napi 3 órával Pesten is kapsz kollégiumot.
2014. okt. 23. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%
pesti koli miért nem opcio?
2014. okt. 24. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Az egész országból jönnek Pestre, elég kicsi a valószínűsége hogy pont egy 'idevalósit' vesznek fel koliba. Szerintem:)
2014. okt. 24. 00:12
 4/10 anonim ***** válasza:
74%
Nekem volt Százhalombattai kollégiumtársam Pesten.
2014. okt. 24. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%
vidéki egyetem koliban lakással
2014. okt. 24. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%

Azt a 3 órát mondjuk tanulással is el tudod tölteni a buszon, amíg utazol. (Én Pesttől 80 km-re lakom és így járok be fősulira majdnem minden nap. Az egyik csoporttársam pedig győri, ugyanazt csinálja mint én, utazik.)

A koli is egy megoldás, legalább élsz egy kis kolis, egyetemes bulis életet is. :D

Ha van elég pénzed akkor albérlet is szóba jöhet.


A döntés csak rajtad áll, hogy te mit szeretnél.

2014. okt. 24. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

személy szerint megpróbálkoznék a pesti kolival. Ha nem probálod meg, biztos nem jutsz be.

Koliban élni király. Albis voltam, de egy évet töltöttem koleszban, és az egyik legjobb évem volt. Minden nap buli/társaság/szórakozás. Koliban is király, de unalmasabb.

Pestet ajánlanám még a lehetőségek miatt is. Nem csak a pesti munkahelyek/bulihelyek miatt, hanem sok olyan emberrel találkozhatsz (egyetemen), akiken keresztül még befojásosabb embereket ismerhetsz meg. (ez persze vidéken is lehetséges, de pesten valoszinűbb hogy ez bekövetkezik).

Csoportársam naponta 3 órát utazik és tanul. Otthon nincs sok ideje, mert órák+utazás, de utazás közben tanul/olvas (mást ugysem csinálhat igazán), és otthon teljesen szabad.


Összegezve, én pestet ajánlom főleg a leehtőségek miatt. Ha nyitva tartod a szemed, rengeteg lehetőséged lesz előre haladni, sokkal több mint vidéken, és buli/ismerkedés/akármilyen szórakozás szempontjából is ideálisabb (meg ha nem koliba mész, akkor az utazás arra sarkal, hogy tanulj/olvass).

2014. okt. 24. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
74%

Minden elismerésem, hogy már gimiben is így nyomod. Én félévet jártam be Budapestre, szintén 50 km-re lakom és kb. 3-4 óra utazás volt nekem is. Viszont én fél év után feladtam, másból sem állt az életem ezalatt csak reggel buszra, utána vonatra, aztán Pesten belül is villamos, metró, aztán suli és hazafelé ugyan ez. Haza értem este 8-ra és mivel a tanuláshoz és gyakorláshoz számítógépre volt szükségem így sokszor hajnalig tanultam, aztán másnap megint.


Én idegileg teljesen kikészültem, nem ajánlom, inkább keress kollégiumot, ha kell drágábban is vagy albérletet valakivel.

2014. okt. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 SeinHime ***** válasza:
Én 40 kilométerről járok be. Megoldható. Általában a buszon szoktam én is tanulni. Hátránya, hogy korán kell kelni, és sokszor későn érsz haza.
2014. okt. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Albi sem rossz, ha koliba nem jutsz be. Ha pesten fogsz lakni, akkor diákmunkát is tudsz vállalni, amiből kifizeted a lakást. Az heti kb 20 óra munka, és kapsz elég pénzt hogy a lakást kifizesd, jobb esetben még marad is. Ha utazol, akkor munkára nincs idő, fél életed a buszon/vonaton töltöd, és a bérletek csak szívják a pénzt. Talán jó megoldás lenne, ha pesten élnél, dolgoznál (ami szintén elszivja fél életed, de szerintem jobb belekostolni a munkába az előtt hogy muszáj lenne, és pénzt is keresel, mint mondtam, jobb esetben a lakást kifizeted, és marad is egy kis pénzed), igy, ugymond, sporolsz is. Dolgozol jön be a pénz, amugy meg csak a bérletekre megy el.
2014. okt. 25. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!