Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Anglisztika vagy szociálpedagó...

Anglisztika vagy szociálpedagógia?

Figyelt kérdés

Az a baj, hogy nagyon erős humán beállítottságú vagyok, nagyon szeretem a nyelveket és az irodalmat, jó is vagyok belőlük, ugyanakkor nagyon szociális típus is vagyok, mindig szeretek segíteni másokon, főleg az elesetteken, épp ezért tetszene a szociálpedagógia szak, de az anglisztika is nagyon. Annak voltam tavaly egy nyílt napján is, beültem egy előadásra, és egyszerűen beleszerettem az egészbe. Most külföldön vagyok, dolgozom és gyakorlom az angolt, de ősztől már egyetemre mennék, viszont nem tudok dönteni. Tudom, hogy egyik se a legjobb, de ezekhez értek, a reál tárgyakhoz nagyon sokat kellett erőlködnöm, hogy úgy-ahogy megértsem őket. A tanári pályával az a bajom, hogy nagyon nincs megbecsülve Magyarországon, és nem hiszem, hogy az országban fogok maradni. Épp ezért kérdezem, hogy van-e esélyem mondjuk angilsztika alappal + angol tanári mesterrel vagy szociálpedagógia alappal (először is azért Magyaro.-n, de leginkább külföldön)? Vagy mit javasolnátok? Ez a két szak nagyon tetszik, és két éve keresgélek felvi.hu-n és különböző továbbtanulási cikkekben, könyvekben, hogy hol tanuljak tovább.

Ja, és mindkettő a Pázmányon lenne.

Előre is köszi a válaszokat!



2014. okt. 24. 12:27
 1/7 anonim válasza:
Anglisztika.
2014. okt. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én anglisztikára járok, úgyhogy ha van valami konkrétabb kérdésed, várom. Amúgyjól látod, itt bizony olvasni kell, meg azok jók igazán, akik magyarból is jók, és szereik az irodalmat.

A tanári mester viszont megszűnt, osztatlan formában van, de akkor mellé kell valami szakot még választani. Anglisztika alapképzés után anglisztika vagy fordító és tolmács mestert lehet választani.

Igazad van, a tanárok nincsenek megbecsülve, de eddig humán terület sincs, és nem feltétlenül leszel utána tanár.

2014. okt. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
16%
Ha nem akarod elrontani az életed a szocpedet kihagyod, mert havi 80 ezerért fogod a cigányokat simogatni.
2014. okt. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ne idegenek döntsenek a te életedről, a saját szempontjaik alapján, hogy ők mire mennének és mire nem. Én például sokkal különlegesebbnek és tiszteletreméltóbbnak találom a szociálpedagógiát. Anglisztikával nem leszel tanár, ahhoz osztatlan kétszakos tanárszakra kell menni.
2014. okt. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Ne idegenek, de azért csak beleugatsz.

Egyébként akkor már valami pluszt is irhattál volna, h szocped diplomával hol lehet jól keresni?

Mert az összes ilyen ismerősöm csak vegetál...

2014. okt. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Keresztanyum is szociálpedagógián végzett annó, és a Nemzeti Erőforrás Minisztériumban dolgozik, egész jól keres. Egyébként én is szociálpedagógiát tanulok a Pázmányon.
2014. dec. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szegeden tanulok szocpedet, harmadéves vagyok. Ha jót akarsz magadnak, ide nem jössz.
2015. jan. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!