Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes manapság pszichológusn...

Érdemes manapság pszichológusnak tanulni?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok,végzős és érdekel a pszichológia.

A lehetőségek se tűnnek rossznak,anyukám már volt egynél 8000 Ft-os óradíjjal...

Meg manapság egyre több a depressziós ember.Szerintetek érdemes lenne?

18/F


2014. jan. 1. 19:50
1 2
 1/16 anonim válasza:
èn még messze vagyok hogy szakmát válasszak de én is gondolkoztam ezen:) ha érdekel és szeretsz másoknak segíteni akkor érdemes lenne, és jól is keres. amúgy én is kérdeznek egyet hol van ilyen főiskola/egyetem?:)
2014. jan. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
46%
Dunát lehet velük rekeszteni.
2014. jan. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
82%

Ha te az akarsz lenni, akkor tanuld azt. Bár én szerintem egyre többen vannak, és egyre kevesebben az olyan betegek akik meg engedhetik maguknak a 8000 forintos óradíjat. Tudod, én nem panaszkodom, mert jól állok anyagiak terén de én nem fizetnék ki ennyit egy pszichológusnak.

Azok akik ezt megengedhetik maguknak , már megvan a saját megszokott pszichológusuk, nem igazán fognak új orvosra cserélni.. Mivel telítve van a piac, sok végzett pszichológus nem fog tudni dolgozni a szakmájában..

(egy kocsmáros többet fog keresni, mert oda több "beteg" meg)

2014. jan. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
26%

Ha neked megér 8ezerért, annyi butaságot hallgatni akkor felőlem tanulj annak, én biztos nem tenném. Régen kevesebb volt a hülye ember, azért volt jó meló.

Egy pszichológus felér egy kozmetikusi vagy pénztárosi melóval, ugyanis ott is hallgatod a sz*rt

21/F

2014. jan. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Hát azért napi átlag 3 beteg 24 ezer forint.

120 ezer 1 héten..


És mondjuk egy doktori cím,az is jövedelem.


Szakiránynak például párkapcsolat stb. ott nincs annyi hülye.

2014. jan. 1. 20:18
 6/16 anonim ***** válasza:
48%
A pszichológus nem doktor. Megszerezheted a doktori címet, de az pszichológus esetén sose lesz egyenlő egy általános orvosi diplomával, főleg azért nem, mert a pszichológia bölcsész/társadalomtudományi képzési terület (egyetem válogatja). Ráadásul pszichológusként gyógyszert se írhatsz fel, egy lelki kukaként működsz és beszélgetsz.
2014. jan. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
65%
Máskülönben meg kell hozzá egy bizonyos alaptőke, hogy maszekban tudj dolgozni, értsd itt rendelő bérlés, vagy annak kialakítása. A mai gazdasági helyzetben pedig tényleg kevesen adnak ki pénzt pszichológusra. Külföldön meg nincs nagy elismertsége ilyen területen az itthon megszerzett diplomának.
2014. jan. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
40%
Szép és jó, hogy elképzeled magadnak a 120 ezret hetente, de álmodozás helyett inkább tegyél érte, hogy legyél valaki, ne a levegőben számolgass. Majd akkor támaszd alá a bevételekkel ennek a szaknak a presztízsét, ha már megvan belőle a diplomád és ténylegesen látod, hogy mennyit keresel vele. Havi 200-nál ne számíts többre, pályakezdőként pedig örülj ha havi 130-150-et kapsz.
2014. jan. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Hogy tegyek érte? :-) Nyissak most egy rendelőt?

Úgy tudok tenni,hogy tanulok,az pedig megvan.


Tudom hogy mi a különbség pszichológus és pszichiáter között.

Álmodni pedig kell.

2014. jan. 1. 20:42
 10/16 anonim ***** válasza:
48%

Túl sok van belőle, és sokan nem keresnek még 60 ezret sem..

Mivel a legtöbb ember nem engedheti meg magának a pszichológust így a neten megtalálja magának a megfelelő oldalt ahol kisírhatja, esetleg tanácsot is kaphatna a problémáira.

pl: Gyakorikérdések.hu. It tis rengeteg önjelölt "piszhológus" van aki mások gondjában vájkál.

2014. jan. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!