Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BGF-PSZK-ra van esély 2-es...

BGF-PSZK-ra van esély 2-es matek érettségivel? (Pénzügy számvitel)

Figyelt kérdés

Levelezőn végezném valószínűleg, ill. költségtérítésesen.

Tudom,hogy elég kilátástalan a helyzet,de úgy érzem hogy sokat komolyodtam érettségi óta(Sajnos eléggé elszúrtam, nem vettem elég komolyan a dolgot, gondolván hogy úgy is hülye vagyok diplomához, minek készüljek rá,illetve nem is gondolkodtam azon hogy mi lesz velem a jövőben) de talán ha nagyon odateszem magamat sikerülni elvégezni.(Persze külön matektanár segítségével. Van szakmám, vendéglátós, de mégsem ezen a területen képzelem el magamat, ugyan itt tanultunk gazdaságit, matek részt és elméletet is, néha 3-as,de többnyire 4-5-ös voltam mindkettőből a 2 év alatt, nem tudom ,hogy ez mennyire számít. De szeretnék diplomát szerezni, olyat amivel megyek is valamire és erre gondoltam.

Szerintetek van esély arra hogy elvégezzem?Vagy felejtsem el?

(Normális válaszokat várok,köszönöm.)



2014. okt. 25. 12:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
36%
Azt nem tudom, hogy el tudnád-e végezni, de azt ugye vágod, hogy 2-es matek érettségivel nem fognak felvenni se az iskolába?...
2014. okt. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
9%
Ígyis-úgyis újra kell érettségizned, ha jelentkezni akarsz. Államilag finanszírozott oktatásba hármas érettségivel sem lehet már bejutni, és emelik a minimális ponthatárt is. A kérdésre válaszolva; kettes érettségivel nem fogsz bejutni. Ha készülsz, és megírod ötösre, akkor igen.
2014. okt. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
23%
Újra kell érettségizned matekból, hogy felvegyenek. Készülés közben úgy is fogod érzeni, hogy hogy megy a matek. Pénzügy és számvitelen nagyon kemény matek van, rengeteg gyakorlással szerintem nem teljesíthetetlen. Egyrészről vonj le tanulságot abból, hogy hogy megy az érettségire való felkészülés (90 % pluszos érettségi kellene, másodszor levelezőn pedig önszorgalomról szól minden. Sok óra tanulás éveken keresztül, ha érzel magadban spirituszt akkor hajrá.
2014. okt. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
éppen 3-as középszintű érettségit írtam és sikeresen abszolváltam az Analízist és a Valószínűségszámítást is...szorgalommal lehet ellensúlyozni a dolgokat...alig van köze a középiskolai matekhoz, írhattok bármit... és amúgy önköltséges képzésre felvesznek...
2014. okt. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
40%

Önköltségesre felvesznek, de nagyon nehéz lesz a gazd. matek.

A közgáz és a számvitel matek része nem nehéz, a közgázos függvényeket könnyű deriválni, inverzelni, szerintem egy általános iskolásnak is menne. A számvitel szintúgy, összeadsz, kivonsz...


Viszont gazdasági matekon olyan összetett feladatokkal fogsz találkozni, hogy a füled is kettéáll. Én pl. 8 pontot szedtem össze a múlt zh-n gazd. matekból, így már praktikumra is járok, meg tanárhoz is, és sokkal többet gyakorlok, mint az 1. zh-ra, és ezt úgy, hogy a közgáz matek részét mindig meg tudom oldani helyesen, magamtól. A számvitellel sincs problémám.


Ha a gazdasági matekot meg tudod csinálni valahogy, akkor a többi tárgyban nem lesz hátrányod a hiányos matektudás miatt, csak érted, azon is muszáj átmenni.


Egyébként anyukám is erre a szakra járt levelezőn, 2-es érettségije volt és már vagy 20 éve nem matekozott, mégsem csúszott évet a matek miatt a BGF-en, a többi tárgya elsőre meglett(kivéve az angolt, amit ugye sosem tanult korábban...) Nem sikerült elsőre a vizsgája, de másodikra már meglett, mert szorgalmas volt.

1986 óta könyvelő, benne van a számvitelben rendesen, és a munkahelyén mindig dicsérik, szeretik a főnökök, mert precíz, megbízható, és nagyon jól érti a dolgát!


Szóval érdemes elvégezni akkor is ezt a szakot, ha nem vagy jó matekos, igaz, hogy a gazdasági matek nem fog könnyen menni, de a számvitel és a közgáz matek része annyira egyszerű, hogy nem kell hozzá matekzseninek lenned, sőt...


19/L

2014. nov. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Utolsó,írtam üzenetet mert lennének kérdéseim remélem nem gond. :)

2014. nov. 18. 10:11
 7/11 anonim ***** válasza:
37%

én majdnem 100%-os matekérettségivel mentem a PSZF-re, de még ígyis jártam különtanárhoz, a mateking-re (google- keress rá)


Enélkül biztos, h nem mentem vna át :)

2014. nov. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
53%

utolsó vagyok, azt kihagytam, hogy ez a mateking SPECIÁLISAN a bgf PSZK matekját tanítja meg

kb 5en vagytok egy csoportban heti 1*2 óra= 2000 Ft volt nekem

Mosóczi András a tanár, aki az easymathset is csinálja


úgy adja le a matekot, h a hülye is megértse


és 4, 3-as lettem matek 1-2.-ből

2014. nov. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Fúú , okés , szuper. Nagyon szépen köszönöm a segítséget! :)
2014. nov. 18. 18:02
 10/11 A kérdező kommentje:
Neked is írtam üzit, ha nem gond. :)
2014. nov. 20. 12:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!