Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek egészségügyi okok...

Szerintetek egészségügyi okok miatt felvegyem a diákhitelt?

Figyelt kérdés

Sürgősen meg kellene csináltatnom két fogamat, de elég drága lenne. Nincs ennyi pénzem, és nem is tudok kitől kérni :(

De már szövődményei is vannak, szóval tényleg nagyon indokolt lenne. Kitaláltam, hogy felveszem a diákhitelt, de annyira kilátástalan és bizonytalan a jövő kis hazánkban, hogy félek tőle.

Diplomával a kezemben elég jó hivatásom lesz, tutira fogok munkát találni, ráadásul külföldön terezem a jövőmet.

A munka egyetem mellett sajnos idén még nem játszik, mivel rengeteg órám van, és lehetetlen összeegyeztetni a kettőt. Köszi válaszokat!



2014. okt. 28. 22:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, milyen más lehetőséget ajánlhatnék, de a Diákhitellel csak a szívás van, még az unokám is fizetni fogja. Bár nyilván többet vettem fel, mint két fog megcsináltatásához kell.
2014. okt. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nekem normálisan eszemben sem lenne milliókat felenni. Max. 200-250e Ft-ra gonoltam, amint lehetőségem lesz, elő is szeretnék törleszteni.

Ha végzek, külföldre is mehetek dolgozni (ez a terv), a szakmámmal pályakezdőként is lehetőségem lesz ~1 milliót keresni (forintban). Szóval attól nem félek, hogy 20 év múlva is törleszteni fogom, csak... Nem tudom, olyan bizonytalan itthon minden.

2014. okt. 28. 22:31
 3/9 A kérdező kommentje:
*normálisan eszemben sem lenne felvenni, így sem milliókat tervezek
2014. okt. 28. 22:32
 4/9 anonim ***** válasza:
73%
Jézusom, mit tanulsz te? Én is ilyet akarok! :D Amúgy felveheted, de a TB-del mi van?
2014. okt. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%

Én sem milliókat vettem fel... "Csak" 500 ezret. 10 éve fizetem, eddig még csak a kamatokat... Mondjuk nem is keresek egymilliót, az igaz.

Ne érts félre, nem lebeszélni akarlak, nekem is pontosan annyira kellett ez a pénz akkor. Nekem a szüleim nem tudták finanszírozni a taníttatásomat, az utazást, a kolit, mindent ebből fizettem. Ebből a szempontból nem bántam meg. De annyira szeretném, hogy neked ne kelljen belevágnod... de ha nincs más mód... A fog is fontos. Nagyon. Mert az meg nem fog javulni! És nehogy nagyobb bajt csináljon a jelenleginél is. Biztos, hogy kell hozzá mind a 250 ezer forint?

2014. okt. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Elrontották egy fogam gyökérkezelését, de már nagyon régen. Most olyan állapotban van, hogy nem lesz egyszerű helyrehozni, és nem bíznám ezt még egyszer SZTK-sokra (ráadásul azt a technikát, ami a befejező lépése az egésznek, nem is csinálják ilyen helyeken.)

4-es: orvosira járok.

Azt hiszem, nem lesz más választásom, bár nagyon nem fűlik hozzá a fogam :(

2014. okt. 28. 23:48
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, a fogászok nem csinálják meg ingyen? Ha van normális végzős hallgató ismerősöd, akkor vele lenne érdemes megcsináltatni. Habár ha dento-alveoláris bűvészkedés is kell, akkor tényleg nem ez a járható út.


Üdv, egy kolléga

2014. okt. 29. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
73%

Ha végképp nincs más megoldás, és biztosan tudod majd törleszteni, szerintem mindenképp. Én fiatal vagyok, de veszítettem már el orvosi hibából végleges fogam, meg egyet szintén góc miatt, gennyes tályog lett a gyökerénél. Mentsd meg, amíg meglehet :) Sokkal rosszabb lesz, ha jönnek a komplikációk, de ezt nem Neked kell elmesélnem :D


PS: sok sikert az orvosihoz, én is oda szeretnék menni! :)

2014. okt. 29. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

#7-es, sajnos inlay/onlay technikára is szükség lesz valószínűleg, úgyhogy nem :(

2014. okt. 29. 20:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!