Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Minek tanuljak tovább? Ha nem...

Minek tanuljak tovább? Ha nem megy a matek, kémia és a fizika. Emberekkel szeretnék foglalkozni, segíteni, nem irodában ülni, (papírmunkákat végezni).

Figyelt kérdés

Mint pl. a szociálpedagógia vagy a szociológia. Szeretnék előrébb vinni valamit, amiért köszönet jár és nem unok bele a munkába.

A két említett a szakmával viszont nem élek meg,nem keresett.

Mi lenne való nekem?

Emelt magyar és emelt angol faktot választottam és földrajzból is fogok érettségizni. Nyelvvizsgám már van fevruárban a angol C1-et szeretném megszerezni.

Kérlek segítsetek,aki hasonló beállítottságú mint én,vagy ismer olyat mint,mondja el,hogy mit tanult. Légyszi.



2014. okt. 30. 12:51
 1/4 anonim ***** válasza:

El foglak keseríteni, szinte a munkák 60-80%-a irodai papírmunka amit diplomával lehet/kell végezni.

Kevés a kivétel, itt csak a pedagógus és egy eü pályák képeznek külön kasztos hogy ha gyakorlati!! szakmában dolgozik valaki akkor nem az iroda a fő munkaterep. De még itt is jelentős az irodához kötöttség, mert adminisztrációja az orvosoknak,gyógyszerészeknek, eü. szakdolgozóknak és a tanároknak is van bőven!

Mit gondolsz egy szociológus mit csinál, hol dolgozik? Egy újságíró amikor befejezte az interjút hol dolgozik? Egy mérnök hol dolgozik?

2014. okt. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Jó,akkor a papírmunka elviselhető. Én a hangsúlyt arra tanném akkor,hogy

-emberekkel foglalkozni(az egyén/köz érdekét szolgálni)

-viszonylag mozgalmas munka

és

-amivel esetleg nem halok éhen

Ennyi lenne.

2014. okt. 30. 13:54
 3/4 anonim ***** válasza:

Tanári szakokon gondolkoztál?

A legtöbb emberekkel foglalkozós állás helpdeskben van. Az nem egy nagy élmény.

2014. okt. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Emberekkel foglalkozó hivatások:

pedagógus

szociális munkás

pszichológus

ápoló

gyógytornász

dietetikus

orvosdiagnosztikai képalkotó

dentál higiénikus

metős

védőnő

Bármilyen front office munka

Közigazgatásban az ügyintéző emberekkel foglalkozik

Közért dolgozik bármilyen közigazgatásban lévő ellenőr (pl. az adóellenőr is embereket ellenőriz és a közért dolgozik)

Ügyvéd, bíró, ügyész, rendőr

2014. okt. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!