Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mentőtiszt szeretnék lenni...

Mentőtiszt szeretnék lenni vagy mentőorvos. Mit kell tennem?

Figyelt kérdés

Gondolkodtam a jövőmön, és szeretnék mentőn dolgozni. :) Ha mentőorvos szeretnék lenni, ugyanúgy az orvosira kell jelentkeznem, nem?

És ha mentőtiszt? Akkor mit kell tennem és miből kellene érettségiznem? Előre is köszi. :) 16/L



2014. okt. 30. 13:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mentoorvoshoz orvosi egyetem. Mentotiszthez foiskolai vegzettseg kell (van mentotiszt szakirany).
2014. okt. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
55%
Hogyan akar életeket menteni, ha a Felvi.hu-t sem vagy képes megnézni?
2014. nov. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A mentőtisztnek egészségügyi főiskolai karra kell jelentkeznie, ami 4 éves képzés. A mentőorvosnak, orvosi egyetemre, általános orvos szakra kell jelentkeznie, ami 6 év, aztán az oxiológia szakirányt kell választania, ami a 6 év után még + 5 év , majd oxiológiából kell szakvizsgáznia, hogy oxiológius szakorvos legyen, vagyis sürgősségi orvos. Lehet a kórház sürgősségi osztályán és mentőben is. :)
2014. nov. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
31%
A 3. vagyok, orvosira 2 emelt szintű érettségi kell: biológia és kémia/ fizika,,,,,, mentőtisztnek nem kell emelt szintű érettségi semmiből, elég a középszintű biosz
2014. nov. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Olvasgattam, miket kérdeztem... :D Nem sugárzik a kérdésből sok értelem. Végül egyébként a mentőtiszti mellett kitartottam, és idén kezdem az egyetemet. :)
2018. aug. 31. 22:48
 6/12 A kérdező kommentje:
Véletlenül emeltem ki a kérdést.
2021. jan. 24. 11:38
 7/12 anonim ***** válasza:
Na és hogy megy a tiszti?
2021. jan. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Sajnos nem jól... piszok nehéz, rengeteget tanultam, de megint meghúztak egy gyakorlati tárgyból. Szerintem itt fogom hagyni, mert már nem érzem, hogy rajtam múlna. :(
2021. febr. 4. 14:08
 9/12 anonim ***** válasza:
Sajnálom, sokan vagyunk így, hogy otthagytuk pedig a szívünk lelkünk (időnk) benne volt, de szerintem a tananyag felépítése nincs összhangban a követelményekkel. Ha a Semmelweisre jársz
2021. febr. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Igen, még oda járok. :/
2021. febr. 4. 19:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!