Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Esetleg van itt valaki aki...

Esetleg van itt valaki aki pszichológus vagy az akar lenni. Vagy pszichiátriai hallgató? Hol tanul? És mi a véleménye az oktatásról?

Figyelt kérdés
Érdemes ezt a szakmát választanom ha emberekkel akarok foglalkozni és emberek életét akarom jobbá tenni. Kitartó vagyok, de nem vagyok különösebben okos.

2014. okt. 30. 14:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A pszichiáterek elvégzik a 6 év orvosit, és utána szakosodnak tovább :) Én pszichológiát hallgatok egyetemen, Károlis vagyok. Nagyon szeretem ezt a szakot, elégedett is vagyok az oktatással. A nem vagyok különösebben okos részt nem tudom, hogy kéne értelmeznem, eléggé relatív, kinek ki a nagyon okos. Nagyon magasak a ponthatárok, és azért az többek között okosság kérdése is, hogy azt eléred-e a bejutáshoz. A 6 év orvosit sokszor a legnagyobb agyak sem tudják megcsinálni, úgyhogy a pszichiáter hivatás szerintem ugrik.
2014. nov. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod :)
2014. nov. 2. 14:21
 3/5 anonim ***** válasza:
Szívesen! De azt kifelejtettem a válaszomból, hogy sokan kitartással és szorgalommal sokkal többre tudják vinni bármilyen területen, illetve nem tudom, hogy mennyire látod magadat reálisan ebben. Lehet, csak te hiszed magadról, hogy nem vagy különösebben az. Azt tudnám ajánlani, hogy gyúrj rá a tanulásra és a pontokra, és majd meglátod, hogy alakul :)
2014. nov. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a biztatást :)
2014. nov. 3. 19:22
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem csak pszichológusként vagy pszichiáterként tudsz segíteni az embereken:) Szociális munkás, szociálpedagógus abszolúte ezt teszi, ők ráadásul az élvonalban harcolnak.
2015. jan. 4. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!