Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hova jelentkezzek fősulira,...

Hova jelentkezzek fősulira, ha "angol nyelvű" óvónéni szertnék lenni?

Figyelt kérdés
Szeretnék óvónéni lenni, de az az álmom, hogy egyszer angoloviban taníthatok...de sajnos nem találtam olyat sulit, ahol angol nemzetiségi, vagy ilyesmi szak lenne...Ahhoz valami plusz dolgot kell elvégezni az óvodapedagóguson kívül, vagy elég ha van felsőfokú nyelvvizsgám?
2008. aug. 13. 11:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon nincs angol nyelvű óvodapedagógus-képzés, sajnos. Azt tudod csinálni, hogy vagy kimész egy nyelvterületi országba tanulni, vagy itthon végzed el a sima óvónőit, leteszed a felsőfokú nyelvvizsgát, és elmész egy szakirányú továbbképzésre.
2008. aug. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
SWzóval pl ha kimegyek Angliába tanulni, és elvégzek egy fősulit, akkor felvesznek? ÉS jobb kimenni, mint mondjuk a magyar diploma és felsőfokú mellé?
2008. aug. 13. 12:06
 3/7 A kérdező kommentje:
És hol lehet ilyen szakirányú képzést elvégezni?
2008. aug. 13. 12:07
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy jobb lenne, ha külföldre mennél ki tanulni. Ha szükség van angol nyelvű óvodapedagógusra, akkor felvesznek egy itthoni óvodapedagógus diplomával és a felsőfokú nyelvvizsgával is. Aztán meg ha kérnek szakirányú továbbképzést, akkor csinálhatod úgy, hogy felvesznek az oviba és mellette elvégzed a továbbképzést. És akkor tőlük meg is lehet kérdezni, hogy hova menj továbbképzésre.
2008. aug. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Aha, kár...köszönöm:)

És tudtok olyan sulit mondjuk Angliában, ahová érdemes menni?

2008. aug. 13. 15:17
 6/7 anonim ***** válasza:

én is kerestem angol képzést, mert én németet és angolt szerettem volna egyben...

sztem is csináld azt, hogy elvégzed a simát, csinálj egy felsőfokút és már jó is vagy:)

néztem sok német ovit, az ott dolgozók, vagy német nemzetiségi óvodapedagógián végeztek, vagy sima óvodaped.-án és felsőfokújuk van...

2009. júl. 8. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én óvónő vagyok,és angolt is tartok az oviban.Bőven elég egy középfokú nyelvvizsga:)
2009. júl. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!