Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért kell egy informatikusnak...

Miért kell egy informatikusnak valószínűségszámítást és statisztikát tanulnia?

Figyelt kérdés
Megnéztem több külföldi neves egyetem tantervét ugyanezen a képzésen és hasonlót tárgyat sem találtam. Mégis mit érek azzal informatikusként, hogy kockadobások valószínűségét számolgatom?

2014. nov. 6. 17:16
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
Akk ha nem tetszik a tanterv menj több külföldi neves egyetemre!
2014. nov. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Őszintén, ha van köztetek informatikus, használta már valaha is életében munkája során az ilyenfajta tudást?
2014. nov. 6. 17:21
 3/6 A kérdező kommentje:
Gyurcány Feri, te vagy az? :))
2014. nov. 6. 17:22
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát… Ha valami olyan dologról kell informatikai modellt készítened, amiben félmilliárd ember vesz részt, akkor nem sokra mész statisztika és valószínűség számítás nélkül. A kockadobások valószínűsége meg az alap ezekhez. (Az ábécét is hamarabb tanultad meg, mint a programozást.)


Másrészt csak a tárgyak nevét nézted, vagy a tematikájukat is?


Harmadrészt meg például az Oxfordon a számítástudomány (Computer Science) szakirányon van statisztika: [link] (még a dobókockák is ott vannak a dizájnon.)

2014. nov. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ennyire súlyosan szakbarbár nem lehet valaki! :D


Majd ha predikciós modellekkel kell foglalkoznod, vagy klasszifikációs eljárásokkal, akkor eléggé súlyos hiány, ha valaki tökéletesen láma a valszámhoz és a statisztikához.

Vagy egyáltalán, véletlenszerű tömegjelenségekkel is találkozhatsz majd.


Remélem nem azt gondolod, hogy a mai világban és pénzügyi életben, a valószínűségelmélet csak egy kis játék, hogy két kockával hatost dobunk...

2014. nov. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én mérnök informatikus vagy, méréstechnikával foglalkozom, és baromi sok stitsztika kell hozzá. Valszám az nem annyira, de a stat nagyon.
2014. nov. 30. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!