Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Debrecenbe szeretnék jelentkez...

Debrecenbe szeretnék jelentkezni vegyészmérnök szakra. Miket fogok tanulni pontosan? Mennyire nehéz 1-1 félév?

Figyelt kérdés
Kíváncsi lenék rá, hogy vegyészmérnök szakon, milyen óráim lesznek, milyen tantárgy mennyire komoly. És hogy az első félévben lesz e időm belerázódni? Örülnék egy részletes leírásnak valakitől aki jelenleg ott tanul.
2010. jan. 27. 16:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

én bme-n vagyok vegyészmérnökin, a barátnőm debrecenben. elméletileg ugyanazt tanuljuk a bolognai rendszer miatt, de nekik kevesebb a műszaki tárgy.

de pl. ilyen tárgyai voltak 1. évben: szerves, szervetlen kémia, fizikai kémia, matek, labor, radiokémia.

de annyit elárulok, h az egész egy vicc a műszakihoz képest... olyanért kapott jobb jegyet, h adott a tanárnak egy tehenes zsepit... no comment, mi meg szívunk itt a kettesért.

2010. jan. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én amiatt aggódok, hogy a gimiben csak az első két évben tanultam kémiát, azóta nem. Én matekkal és infóval szeretnék jelentkezni. (5 évvel ezelőtt még nem tudtam mit akarok) De a felfogókám elég jó, és ha kell tanulok is szorgalmasan. Szerintetek ugyanolyan esélyekkel indulnék mint a többiek?
2010. jan. 27. 22:19
 3/6 anonim ***** válasza:
lehet hátrányod ebből, de még van időd behozni :) mindenkinek aki vegyészmérnökire akar menni (akárhová is), azt szoktam javasolni, h nyáron oldja meg az egész ötösöm lesz kémiából feladatgyűjteményt :) ha azt megcsinálod, a legjobb 10%ban leszel belőle ;)
2010. jan. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ezt megfogadom! Köszönöm a válaszodat!
2010. jan. 29. 10:13
 5/6 anonim ***** válasza:

Először is a BME-s kollégának mondanám, hogy itt sem olyan egyszerűek egyes tárgyak.


Én még jelenleg itt tanulok.Ha gondolod írhatok neked egy privát levelet. De csak jövő hét csütörtökön(dec. 17.) legkorábban.

2010. dec. 12. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A következő oldalon meg tudod nézni a tanított tárgyakat:

[link]

2010. dec. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!