Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Művészeti iskolák. Hol? ....

Művészeti iskolák. Hol? . Milyen? . és érdemes e?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

egy 10. osztályos tanuló vagyok, és matematika tagozaton tanulok. Az idei évben erősen elgondolkoztam azon, hogy iskolát szeretnék váltani. (nem azért, mert bármi bajom lenne a mostanival.) Művészeti iskolába vágyom. Imádok rajzolni, táncolni, dobolni, gitározni, zongorázni, de legfőképpen énekelni. Nagy gondot okoz már ez is, hogy nem tudom, milyen tagozatra lenne érdemesebb menni, de a legnagyobb fejtörést az adja, h ott hagyjam e emiatt a matematikát, azaz a biztosabb jövőt.

Miként lehet később elhelyezkedni egy tánc, rajz, zenei végzettséggel? (gondolok itt zene pl: zeneiskolai tanár...)

Szerintetek érdemesebb azt csinálni (dolgozni), amit igazán szeretünk, vagy elég a "megfelel"?

Ha tudtok, írnátok szerintetek jó művészeti iskolákat

Köszönöm :) (16/L)



2014. nov. 11. 18:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem világos, mi hátráltat abban, hogy rajzolj, táncolj, dobolj, gitározz, zongorázz, énekelj. Ezekhez nem kell külön iskolába járni.
2014. nov. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
szeretnék a későbbiekben valamelyikkel foglalkozni (zene...). Ehhez gondolom szükséges olyan végzettség is
2014. nov. 11. 19:06
 3/6 anonim ***** válasza:
58%
Akkor először döntsd el melyikkel, mert ha később ebből élnél meg, akkor 16 évesen nem ott kellene még tartanod, hogy nem is tudsz választani.
2014. nov. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

nem értem, miért írtál, ha normális választ nem adsz.

dönteni egyébként tudok és azt is tudom , h ha művészettel akarok foglalkozni, nem gond, h még az érdeklődésnél (amikor azt sem tudom, 100%-ban, h milyen szakok vannak) nem egy konkrét dolgot írtam. egyébként az alapkérdés sem arról szól, h adjatok tippet, h mi legyen belőlem, hanem egy tanácskérés és tájékoztatás kérés lenne

2014. nov. 11. 20:21
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem arra gondol a válaszoló, hogy aki művészeti suliba megy többnyire már tudja 16 évesen, hogy mi az amiben kiemelkedően jó és azzal szeretne foglalkozni pl.: zenével (ének, hangszerek), tánc vagy valamilyen képzőművészet (pl. rajz, festészet). Általában ezeket külön iskolában is tanítják, nem egy helyen.

Illetve egy jobb fajta művészeti suliban komoly felvételi követelmény van, amire elég kevés az esélyed, ha előtte nem csináltad komolyabban.

Szerintem inkább maradjanak ezek meg hobbinak, hacsak nem vagy magadtól kiemelkedően jó valamelyikből. Elég nehéz ezekkel karriert befutni és mondjuk a profi táncosok nagy része kiskorában el szokta ezeket kezdeni. Esetleg a hangszerekkel tudnál valamit kezdeni, ha azokon már jól tudsz játszani.

Nyilván neked kell dönteni, de én a helyed maradnék.

2014. nov. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszi :)

végülis kicsi korom óta tanulok táncolni is és énekelni is és komolyan szeretnék velük foglalkozni. vagyis leginkább az énekkel. de amilyen iskolákat eddig láttam, azokban mindig több szak volt. Ezért voltam összezavarodva

2014. nov. 12. 16:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!