Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen lehetőségeim lennének...

Milyen lehetőségeim lennének így? (villamosmérnök-energetika+francia-orosz)

Figyelt kérdés

Az energetika is érdekel, illetve a nyelvek is, milyen lehetőségeim lennének akkor, ha elvégezném az OE-Kandót villamos energetika specializációval, közben megtanulnék franciául, illetve oroszul felsőfokon, majd egy elvégeznék ebből a két nyelvből egy szakfordító/tolmács képzést? (angolul is jól tudok)


Így könnyen el tudnék helyezkedni ezen a területen jól fizető allásban?

Akár nemzetközi terepen is, az igazat megvallva a nyelvek jobban érdekelnek.


Én úgy látom, hogy ez a két ország villamos energetikai "nagyhatalom", és ilyen téren kapcsolatban állnak Mo.-val, ill. egymással is.


2014. nov. 16. 18:34
 1/4 A kérdező kommentje:
Esetleg hol tudnék érdeklődni, hogy ez megvalósítható-e? Illetve tanácsot kérni?
2014. nov. 16. 18:37
 2/4 anonim ***** válasza:
Hát öhm... Kicsit olyan érzésem van első olvasásra, mintha valami kisgyerek lennél, aki az anyukájának sorolja, hogy "na, anyuci, én ezt és ezt fogom csinálni, és ilyen okos leszek!" - Tehát, csakhogy tisztázzuk, egy rendes villamosmérnök képzésen, ha jó eredményeket akarsz, akkor örülsz, hogy életben maradsz egy-egy vizsgaidőszak után, nemhogy még közben felsőfokra tolmácsszintre megtanulj két totál különböző nyelvet... Arról nem is beszélve, hogy rendben, elvégzed a villamosmérnökit, ezután, ha tolmács akarsz lenni, ami csak mesterképzésen van, ahhoz el kell végezned valami alapszakot, ahonnan mehetsz tolmács mesterre (a villamosmérnök vajmi távol áll ettől). Ez így alaphangon, csúszás nélkül nyolc év. Szóval, szerintem válassz, ha a nyelvek érdekelnek, akkor menj nyelvszakra (mondjuk franciára, orosz minorral - bár, ide csak akkor mehetsz, ha van egy francia emelted), és utána tolmácsra. Ha meg villamosmérnök lennél, akkor menj arra, közben tanulj nyelveket, azzal csak még keresettebbé teszed magad.
2014. nov. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Szia

Kösz a választ.

Szerintem ez azért távol áll a 8 évtől, és nem is tűnik olyan lehetetlennek.

A Kandón a villamosmérnök képzés 7 félév.

Szerencsére vannak olyan nyelviskolák (nem is drágán, ahol 1 hónap alatt, (napi 5 nyelvóra) fel lehet jönni B2-ről C1-re, + 1 hónap felsőfok előkészítő, ugyanilyen intenzíven.

Ez 1 nyár alatt meglenne franciából, ebből már úgy is B2-n vagyok.

Kérnék egy passzív félévet, és oroszból is megcsinálnék egy hasonlót (4 hónap alatt elérem 0-ról a B2-t. Innen egy C1 pedig még egy nyáriszünet)

És akkor még nem is számoltam azzal, hogy szerintem még egyetem mellett is van időm nyelvet tanulni, OE-n büszkén mutatják, hogy mennyit buliznak, én meg ahelyett tanulnám.

A BME-n pedig van ez a két idegen nyelvű szakfordító/két idegen nyelvű konferenciatolmács, ez 2 félév.

Szóval Kandó 7 félév + 1 passzív az oroszra, utána BME szakfordító 2 félév.

Ez összesen 5 év, ami még egy sima 7+4-es alap+mesterképzésnél is rövidebb.

2014. nov. 16. 21:57
 4/4 anonim ***** válasza:
Na, az ilyen nyelviskolákat kerüld el messzire, mivel a lehetetlent árulják az embereknek több tízezer forintért (bár, nem tudom, hogy hol állsz ezekből a nyelvekből jelenleg), akik aztán odamennek, és azt hiszik, hogy valóban C1-es tudással fognak távozni. Na, ilyen nincs. Erről a részéről ennyit, a bulizásról pedig csak annyit, hogy aki annyit bulizik, amennyit te látsz, az általában vagy két-három félév után kihullik, vagy alapból feladja pár hét után, amikor rájön, hogy a mérnökképzés az nem erről szól...A szakfordítót azt nem tudom, hogy milyen papírt ad, nem hallottam még róla, én csak a már említett tolmács, fordító képzést ismerem. De ettől függetlenül, szerintem inkább egy dologra koncentrálj, mert ez a sok egyéb ágazat elveszi a figyelmedet, és a végén lehet hogy ott fogsz állni diplomával a kezedben, de nem lesz mögötte valódi tudás.
2014. nov. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!