Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan pótoljam a lemaradásom...

Hogyan pótoljam a lemaradásom matekból, illetve miből, honnan tudok tanulni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egyetemre készülök(műszaki terület) és sajna matekból elég sokat felejtettem. Mindig 4es 5ös voltam belőle, az érettségim is éppen, hogy nem lett 5ös, de most 2 évig nem volt matek ezen a képzésen, amire járok és szinte minden feladat, amit meg szeretnék oldani a régebbiekből reménytelen. Leginkább a függvények rész nem megy, de a kérdésem az lenne, hogy egy gépészmérnöki szakon mik az erősen követelt témakörök, és azokat honnan tudom újra venni(tanár nélkül). Meg vannak itthon a 4 év sokszínű matematika könyvei, de amikor azokat fellapozgatom a kérdéses témakörnél, akkor azt veszem észre hogy nem túl érthető. Szóval linkeket, könyveket, tippeket kérnék Tőletek, ahol érthetően el van magyarázva. Előre is nagyon köszönöm!



2014. nov. 17. 16:10
 1/1 anonim ***** válasza:
Hát, szerencsére középiskolai matekból nem sok kell, de a függvények pont ide tartozik :D Persze azt is kicsit másképp kell tudni, (ezt úgyis egyetemen fogod tanulni, (deriválás, integrálás)), de azért a gimis függvényeket illik jól tudni. Ezen kivül ami fontos az a hatványozás meg gyökvonás azonosságai. A többi nem annyira kell
2014. nov. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!