Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Fel lehet készülni emelt...

Fel lehet készülni emelt szintű érettségikre 5 hónap alatt? (fogorvosi/orvosi)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Konkrétabban az lenne a kérdésem, hogy fogorvosi/orvosi egyetemre szeretnék menni szeptembertől, amihez le kell tennem két emelt szintű érettségit májusban (biológia, kémia). Jelenleg dolgozom, a többi tárgyból már leérettségiztem, úgyhogy nem hátráltatnak a felkészülésben, maximum a munka. Biológiából középszinten már érettségiztem, csak az emelt szintű anyagot kéne "ráépíteni" a tudásomra, kémiából viszont ha nem is a nulláról, de elég mélyről indulok/indultam, reményeim szerint a középszintet befejezem december végére. Lehet, hogy hülye kérdésnek hangzik, de eléggé bizonytalan vagyok azzal kapcsolatban, hogy sikerülhet-e ennyi idő alatt felkészülni.



2014. nov. 17. 18:15
 1/10 anonim válasza:
100%
Hát az egyetemen durvább is lesz ennél az anyagnál szóval hogyne lehetne! :) Attól is függ mennyit dolgozol,ha gondolod támogathatnánk egymást a kémia tanulásban mert nekem is ilyen terveim vannak, a bioszban segítek is szívesen az megy nekem :)
2014. nov. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is kíváncsi lennék mások válaszára, mert én is ezen gondolkodom. Annyival másabb a helyzetem, hogy én egy nagyon gyenge OKJ-ra járok, miután a villamosmérnöki szakról kiderült, hogy kicsit sem áll közel hozzám, de nincs se biosz se kémia érettségim. Én 22 évesen kezdhetném meg az egyetemet.

Te hány éves vagy?

Én úgy gondolom, hogy az én helyzetemben nem lehetetlen a felkészülés.

2014. nov. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Szerintem semmi sem lehetetlen. Ha tényleg ezt akarjátok csinálni! Én is OKJ-t csináltam (fogászati asszisztens) és közben jelentkeztem újra. Engem harmadszorra vettek fel, most vagyok elsős. 21 évesen, és el kell mondjam, hogy olyan 22 az átlag életkor az évfolyamon, van olyan aki már diplomás. Ne adjátok fel :)!


(DE-FOK medika)

2014. nov. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszi a választ mindenkinek! :)

Az első válaszolótól kérdezem, hogyan tudnánk egymásnak segíteni? :)

Második válaszoló: 20 éves vagyok most, és én (ha sikerül most mindkét emelt szintű érettségit jól megírnom, és felvesznek, akkor) 21 évesen kezdeném az egyetemet. Egyébként én is beiratkoztam tavaly egyetemre, mert én 2013-ban érettségiztem, csak én biomérnök szakra, de én is rájöttem, hogy annyira nem áll közel hozzám, ezért abbahagytam és azóta dolgozom :D

A fogorvos hallgatótól meg kérdezem, hogy nagyon nehéz? :D Nagyon sokat kell tanulni gondolom, de azért lehet bírni, vagy csak az evés-alvás-tanulás kombináció létezik? :)

2014. nov. 19. 18:05
 5/10 anonim ***** válasza:
A fogorvostan hallgató válasza :D: Igen! Nehéz! Nagyon!Meg elsőre sokkoló az a mennyiség amit és amilyen tempóban meg kell tanulni. Az első 5 hétben amikor még nem volt zh addig tök jó volt..
2014. nov. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia! Én is épp ugyanebben a cipőben járok. 20 éves vagyok, 2 éve érettségiztem, tavaly végeztem a középiskolában ötödéven, teljesen más szakon, tehát biológiát és kémiát soha nem tanultam emelt szinten. Más szakra készültem, de éppen egészségügyi okok hátráltattak a felkészülésben, ezért idén itthon maradtam, nem is dolgozom. Ezalatt rájöttem, mi az, ami igazán érdekel, amiben tényleg ki tudnék teljesedni, s ez az orvosi pálya.

A biológia érettségire való felkészülést már kb. 4 hónapja elkezdtem, azt hiszem, egész jól állok, bár van bőven hiányosságom, annyira nem tartok tőle, hiszek benne, hogy sikerülni fog. Viszont a kémia könyvekbe csak nem olyan rég kezdtem el beletemetkezni, s én is eléggé bizonytalan vagyok a felkészülés sikerét illetően, mondhatni már kissé kétségbeestem, egyszerűen nem tudom eldönteni, hogy vajon érdemes-e most bevállalnom, képes leszek-e ilyen rövid idő alatt egy magas szintre feltornázni magam, vagy inkább most a biológiára összpontosítsak, s a kémiát halasszam jövőre? Nem szívesen halasztanék még egy évet. Szóval ambivalens érzések vannak bennem az üggyel kapcsolatban, egyszer megjön az önbizalmam, aztán szertefoszlik. Azt hiszem, az elkövetkezendő időkben intenzíven folytatom a tárgy tanulását, gyakorlok, olvasgatom a követelményrendszert, feladatsorokat, hogy átfogóan lássam, mi mindent kellene tudni, s majd február elején eldöntöm, mennyi esélyt látok rá, mennyire reális mindennek az elsajátítása májusig. Sok sikert és kitartást kívánok neked is a felkészüléshez! :)

2014. dec. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
74%
A fogorvosis vagyok. Kedves utolsó! Kémiából keress egy jó tanárt és feküdj neki a számolásoknak, ha azt biztosra megtudnád tanulni, az elméletből már nem kéne annyit teljesítened. A bioszt pedig fojtasd szorgalmasan. De ne gondoljátok, hogy azt fogják visszakérdezni bioszon ami a könyvben van. Hiába tudod a Mozaikot, a Lénárdot, és az egyetemi feladatgyűjteményt oda vissza, ha nem tudod alkalmazi azt a tudást ami benne van...javaslom csináljátok meg az eddigi feladatlapokat, hogy ráálljon a szemetek, arra amibe esetleg belekérdezhetnek, a könyv elméleti tudása, maximum az esszé feladatnál hasznos, a többi kérdés sokkal gyakorlatiasabb meglátásom szerint...érettségiztem párszor bioszból nem csak kitalálom ezeket.
2014. dec. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! Köszönöm szépen a hasznos a választ, megfogadtam a tanácsodat, remélem sikerrel járok :)
2015. febr. 9. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Drukkolok :)! Kitartás!
2015. febr. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a sok hasznos tanácsot, megfogadtam őket, hónapokig a tanulás volt az életem (de megérte :D) és ha bár nem májusban, hanem az őszi érettségi-időszak során csináltam meg az emelteket (így 1 évvel később kezdem az egyetemet), sikerültek egész jó eredményekkel (biosz: 82 %, kémia: 83 %), amikkel szerintem felvesznek majd! :D
2016. jan. 14. 13:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!