Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Egészségügyi okok miatt,...

Egészségügyi okok miatt, orvosi felügyelettel 1 hónap alatt 12 kg-t fogytam. Hogy tudnám ezután erősíteni a testem?

Figyelt kérdés

Azelőtt sem voltam elhízva, bár lehet néhány kg plusz volt rajtam. Viszont most, mint említettem 1 hó alatt lefogytam több, mint 10 kg-ot egy műtéti beavatkozás és az utána való lábadozás miatt. Jóformán csak zöldséget és gyümölcsöt ehettem, ritkán fehér, sovány húst. Lassan szeretnék visszatérni a rendes táplálkozásra, testedzésre?

Mit ajánlanátok? Étrendben és mozgásban egyaránt.


2013. máj. 6. 08:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mind az egészséges táplálkozásra, mind az erősítő edzésre vonatkozóan számos válasz születik nap, mint nap. Olvass vissza. Ha még marad kérdés, gyere vissza!
2013. máj. 6. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%

Ez esetben én beiktatnék az étrendben napi 2-3 szem !!! háztartási kekszet, valószínú a reggeli-esti teába áztatva először, hogy a gyomrot kíméljem.

Másrészt ha eddig ettél csirke-mellehúst, gondolom főve, akkor próbáld meg, hogy főzés után egy pici olajon hirtelen átsütve. Ettől kevésbé lesz száraz.

Szóval csak lépésben, fokozatosan hozzászoktatni a gyomrot azokhoz a kajákhoz, amiket eddig nem ettél.


Pl. vacsihoz a főtt tojás mellé egy pár falat reszelt sajtot is, vagy egy-két kanál tejfölt, kefírt, hasonlókat. Csak arra vigyázz, hogy ezekből most egyszerre ne egyél sokat, inkább csak "emlékeztesd" a gyomrodat arra, hogy valamikor ilyeneket ettél. Csak fokozatosan!

2013. máj. 6. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A történtek után úgy vélem, legjobb lenne, ha szakemberrel konzultálnál. Az itteni, egymásnak (és olykor önmaguknak is) ellentmondó tanácsok lehet, hogy nem a leg biztonságosabbak a Te esetedben.
2013. máj. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Esetedben sokkal célravezetőbb lenne az orvost megkérdezni. Nem biztos, hogy jó tanácsokat tudnánk adni egy általunk nem ismert műtéti beavatkozás után.
2013. máj. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
20%

Zöldség, gyümölcs, hús -> ez a rendes táplálkozás.


Testedzés: vagy elmégy egy erdőbe vadászni, és akkor azt a mozgást végzed egész nap amire az emberi test a legjobban alkalmas, természetes.. ez a vicc rész nyilván.


Ezt helyettesítendő Jógázhatsz, Taichizhatsz, Qigongozhatsz, Pilatesezhetsz, Callaneticsezhetsz. Ezek mind arra alkalmasak, hogy az igazi, egészséghez SZÜKSÉGES mozgást biztosítsák, ami olyan jól sikerül hogy gyógytornaként tekintjük ezeket.


Az egyéb mozgások jellemzően NEM adják meg azt a testünknek amire szükségünk van. Futás, tekerés, focizás, zumba, flabélos.. akármelyik éppen divatos 'edzés' általában nem a legjobb választás.


Néhány út amit nem írtam, de jók lehetnek még: úszás, súlyzós edzések (különböző fajtái + trx gumikötél ellenállású edzés).

Ki lehet egészíteni az edzéseket hosszú túrázásokkal illetve rövid de intenzív sprintekkel heti néhány alkalommal, mindkettőnek megvan az előnye.

2013. máj. 6. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ketten teljesen azonos időpontban egymástól függetlenül gyakorlatilag ugyanazt tanácsoltuk.

Ezt fogadd meg!

2013. máj. 6. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat. Persze, utánaolvasok a régebbi válaszoknak is. Orvossal természetesen beszéltem, de azon kívül, hogy táplálkozzak változatosan és fokozatosan szokjak vissza, használható tanácsot nem kaptam, ezért keresek máshol válaszokat.
2013. máj. 6. 08:30
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

Igen, a hivatalos válasz vagy annyi hogy táplálkozz egészségesen (majd megoldod, de úgysem fog menni egyébként is menjél már haza) vagy egy részletesebb válasz de tele tévedésekkel, amik meg sem közelítik a valóságot.. az igazi táplálkozástudományt. Efelől kellene érdeklődni.


Edzésnél kifejtettem elég nyomatékosan, miért érdemes valóban jó testedzést választani. Nagy minőségbeli különbségek vannak, és ez az életminőségre is kihat akárcsak a táplálkozás.

2013. máj. 6. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
51%

Olvasom a válaszokat, és azt mondom, szinte minden hozzászólásban van igazság.

Össze kell rakni őket! Kiválogatni mindegyikből azt, amit érzésed szerint hasznosnak találsz, összegyúrni, és azokból megalkotni a saját verziódat.


Persze, az ember nem faggatja a másikat, hogy milyen betegségből gyógyulgatsz, de minden válaszban ott a jószándék.


Öreganyámék iskolázatlanul, szakemberek támogatása nélkül is tudták, hogy egy hosszú betegség, műtét utáni lábadozás során nagyon fontos a fokozatosság, hogy a gyomrot a hirtelen sok, és különösen az erősen zsíros és fűszerezett ételekkel nem szabad megterhelni.

És főként, hogy mindig megkérdezték a lábadozót, mit szeretne enni. Ha a pénztárcájuk engedte, vagy valahonnét elő tudták teremteni, akkor bizony a beteg azt kapta.


Mert ő érzi azt, hogy a szervezetének éppen mire van szüksége, azért kívánja azt az ételt, azt a mozgást, vagy éppen akkor akar pihenni, amikor úgy érzi, hogy arra van szüksége.


Ezzel nem azt mondom, hogy ne kérdezd meg a szakembereket, de a legjobb tanácsadó a saját tested!

2013. máj. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
46%
Nem kötekedés, de az én testem valamiért mindig csokitortát enne. Mondjuk utána már hányna, de tény hogy a cukor iránti vágyódás általában erős, így csak megfontolást követően hallgassunk a testünkre :)))
2013. máj. 6. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!