Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Elte tók-os hallgatók itt...

Elte tók-os hallgatók itt vagytok?

Figyelt kérdés

Szeretnék tanárnéni lenni :) hogy működik a felvételi?meg kell hozzá emelt érettségi?én levelezőn csinálnám.Akkor is számítanak a pontok vagy akkor csak fizetni kell?egy kis tájékoztatást nyújtsatok légyszi :)

Aki nem Eltés de ért hozzá,az is bátran írhat!

Köszi,Emily



2014. nov. 18. 10:25
 1/4 anonim ***** válasza:
77%
A TÓK-on nem képeznek tanárokat,van külön tanárképzési kar. Természetesen levelezőn is számítanak a pontok, de ha jól tudom a tanárképzőn nincs levelező (vagy legalábbis tavaly nem volt). Lehet, hogy a tanító szakra gondolsz. Azt lehet tanulni a TÓK-on, és levelező tagozaton is el lehet végezni. Ehhez nem kell emelt érettségi, csak alkalmassági.
2014. nov. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

ezt találtam csak.

[link]


mi a különbség a tanító és a tanár között? O.o

2014. nov. 18. 12:36
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A felvi.hu-n még nincsenek fenn a szeptemberben induló képzések, ezek csak a keresztfélévesek. Néhány hét múlva teszik fel a szeptemberben indulókat, akkor már több szakot fogsz látni. Most esetleg a ponthatároknál tudod megnézni, milyen szakok indultak tavaly.

A tanító 1-4. osztályig tanít szinte minden tárgyat(írás, olvasás, matek, ének, rajz, stb.)A képzés 8 féléves.

A tanár középiskolában vagy általános iskolában felső tagozaton tanít (attól függ mire jelentkezel), csak azt a két tárgyat, amilyen szakos pl. angol-matek. A képzési idő 10-11(-12) félév.

Nagyon nagy vonalakban ennyi a különbség.

2014. nov. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszi.bakker akkor ez szívás :D

én kereskedelmet szerettem vna tanítani,de ez nagyon sok idő :(

2014. nov. 18. 13:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!