Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gyógyszerész hallgatók válaszo...

Gyógyszerész hallgatók válaszolnátok néhány kérdésemre?

Figyelt kérdés
Bár még csak tizedikes vagyok, mostanában erősen gondolkodom azon, hogy a későbbiekben gyógyszerészetre mennék. A biológiát nagyon szeretem, kitűnő vagyok belőle, de a kémiával már vannak bajok. Az elméleti részét szeretem, a reakcióegyenletek még mennek, ha akarom, de a számolást egyszerűen nem értem, a tanár nem tudta rendesen megtanítani, tavaly az osztály negyede bukásra állt emiatt. Jól tudom, hogy emelt érettségin elég sok számolás van? Mert akkor nem tudom, hogyan tudnék emeltet tenni. Szerintetek adjam fel, vagy próbálkozzak? Alapvetően humán beállítottságú vagyok, viszont nagyon szeretném ezt tanulni.
2014. okt. 18. 15:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Sok számolás van az emelt érettségin, de a jó, hogy Villányi könyvében az összes fajta benne van, amik lehetnek. Csak egy feladat általában mixelve van ezekből, vannak buktatói.

Itt van matek, egy félév, szóval tanuld nagyon majd a matekot, mert a középiskolás alapoknak nagy hasznát veszed.

Szeress kémcsövekkel pepecselni, én elsős vagyok, csak erről a félévről tudok mesélni. Itt is számolunk általános kémián, de nem vészes egyáltalán. Én a gyakorlattól égtem ki, de ha precíz vagy, szép jegyezőkönyvet írsz, kérdezed a tanárod, hogy mi történt az adott kísérletben, ha nem tudod, nem lesz baj.

Tanulni rengeteget kell, elhivatottnak kell lenni, nagy az anyag, viszont nem túlságosan értős.

Egyébként több humán beállítottságú emberrel is találkoztam már, akik csinálják. Én nem vagyok teljesen humán beállítottságú, elvagyok mindkettővel, ettől függetlenül félévkor itthagyom, szóval szerintem, nem ezen, hanem az elhivatottságon múlik.

2014. okt. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Persze, hogy próbálkozz! A kémiát sem lehetetlen megtanulni, mindenképpen nevezz be faktra, bár az iskolánként eltérő színvonalú, nyáron feküdj rá a dologra, aztán tizenkettedikben, ha megengedhetitek magatoknak, járj valamilyen külön előkészítőre is. Előbb-utóbb mennie kell valahogy. :D
2014. okt. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Próbálkozz a számítással is :) van nehány típus feladat emelten azokat begyakorlod es nem lesz gond :) egyetemen altalanos es szervetlen kémian is alig nehezebb a számolás :)
2014. okt. 26. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!