Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi lenne a legmegfelelőbb...

Mi lenne a legmegfelelőbb szak számomra?

Figyelt kérdés

Gimnázuim végzős osztályába járok. Nagyon szeretem a történelmet, valószínűleg a tanár miatt, de inkább a középkort és az újkort. A 12.-es tananyagot pl. I, II. Világháború már annyira nem. Lehet hogy azért,vmert kicsit lusta vagyok megtanulni a sok nevet, adatot. Szeretnék emelt szintűzni töriből. Gondolkodtam a tanári szakokon, de nem találtam a törin kívül mások szakot, ami ennyire érdekelne. Szóba jöhet még a bölcsészkar, és utána valamilyen mesterképzés. Másik nagy szerelmem a rajzolás és a fotózás, de egyikből sem vagyok kiemelkedően jó, fotózni csak hobbibból szoktam a telefonomon. Művészeti tagozatra is jártam, de szerintem nem vagyok elég jó ahhoz, hogy felvegyenek az iparművészetire vagy hasonlókra.


Szerintetek mit kellene megjelölnöm?



2014. nov. 18. 12:35
 1/3 anonim ***** válasza:

nos... ha érdekel ennyire a töri, akkor érdemes lehet töriszakra menned, vagy akár régésznek - bár lehet a kettő együtt indul, nem tudom.

Azt tudom, hogy a Miskolci egyetemen van ilyen szak, meg Pesten is van egy pár és Szegeden is azt hiszem.

2014. nov. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Próbálkozhatsz a történelemtanárival, osztatlanon indulnak manapság a tanári képzések. Pesten, Debrecenben, Szegeden, Pécsen stb. Második szaknak nem tudok ajánlani, esetleg magyar, földrajz vagy filozófia. De ha én újrakezdhetném, nyelvszakra mentem volna a töri mellett (most töri-magyar szakos tanárin vagyok).


De az a tanácsom, hogy tanárnak se menj :D Inkább szociológusnak vagy jogásznak vagy közgazdásznak. A régészetet nem ajánlom, mert le van építve a szakma, semmit nem lehet vele kezdeni.

2014. nov. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha ennyire nem szereted megtanulni a neveket, akkor a töri szakot sem fogod tudni elvégezni. Inkább főiskolára próbálj menni, tanár szakra, V.-VIII. osztályosokhoz. Ahhoz talán elég lesz a tudásod, hogy felvegyenek. Bármilyen szakot választhatsz mellé. A földrajzot nem szereted? Azt könnyen meg lehet tanulni.
2014. nov. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!