Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 9 éve szereztem tanítói...

9 éve szereztem tanítói diplomámat, úgy érzem ez régen volt és nem is dolgoztam a szakmában, gyes-en voltam. Mit javasoltok milyen képzéssel egészítsem ki a meglévőt, hogy munkát kapjak? Miben van manapság hiány?

Figyelt kérdés
2010. jan. 29. 12:06
 1/8 anonim ***** válasza:
57%
Olyan emberekben, akik az ingatlanokat hőkamerázzák, na abból nincs túl sok (még).
2010. jan. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Első!

A párom ebben a szakmában dolgozik és a megrendelésekhez képest már most elég sokan vannak országszerte!


Én leendő tanító vagyok, egyelőre pont félúton állok. :) Azt tanácsolnám, hogy próbálj nyelveket tanulni. Nyelvtanárokra mindig van igény, ráadásul minél több nyelvet beszélsz, annál jobb. Nem tudom, hogy milyen műv. területes vagy, de akár azt is bővíthetnéd. Azt mondják a természetismeret szakosakra van igény mostanság, elsősorban a fizika szakosokat keresnek. Ahol én vagyok gyakorlaton, ott pl. egyetlen egy fizika tanár van! Tehát, ha maradsz a kaptafánál, akkor érdemes ezekkel próbálkozni.

2010. jan. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%
tanító nem azonos a tanárral előző
2010. jan. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kevés a gyerek, de sok közöttük a hátrányos helyzetű. Viszont rengeteg az idős ember, és egyre több a fogyatékos.

Kérdés, hogy miért választottad a tanítói pályát, és akarsz-e gyerekekkel foglalkozni, vagy inkább teljesen más fába vágnád a fejszédet? A válaszaidat ezek szerint kellene keresni. Családsegítő, gyerekjólét (ehhez szoc.munka, vagy szoc.ped kell)? Azért írom, mert azt írod, tanulnál még.

2010. jan. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én tavaly végeztem pedagógusként (általános iskolai tanítónőként), és hónapokig kerestem állást sikertelenül... Végül nem sikerült a választott pályámon elhelyezkedni, de még nem adom fel, talán majd idén ősszel. :) Na, ennyit offként, meg a válaszokra reagálva.

Amikor kerestem állást, mindenhol rajz-, fizika-, nyelv-, és testnevelésszakos tanárokat, műveltségi területű pedagógusokat kerestek. Sajnos én ember-, és társadalomismeret nevű tárgyra "szakosodtam", de a gyakorlatban se egy órát nem láttam, se egy órát nem tartottam, azt sem tudom, mi fán terem ez a tantárgy, szóval nem sok hasznát veszem...

Lényeg a lényeg: egészség, nyelvtanulás, és természetismeret. Ezek azok, amikben "jövő van".

Sok sikert! :)


Ja, és nem árt, ha van ilyen-olyan nyelvvizsgád, bizonyítványod, jogosítványod... na meg gyakorlat....

23/L

2010. febr. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Kedves Előző!én is ember- és társadalom szakos voltam!És még ma sem tudom,hogy pontosan ez mit is takar.Történelmet nem tanultunk,tehát ezt nem.Na mindegy,már nem is nagyon érdekel.Én 8 éve diplomáztam.Egy évig egy kollégiumban dolgoztam,aztán kb. 20 helyre küldtem el az önéletrajzom,ebből 2 helyről válaszoltak.Tehát a pedagógusi pályát egyenlőre jegelem.Egyébként a mi környékünkön fejlesztő pedagógusokból ill. logopédusból van hiány.
2010. febr. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Harmadik!


Tisztában vagyok a témával (mivel mint mondtam ilyen szakos hallgató vagyok, tudom mi a különbség) és szerintem a Kérdező is tudja miről beszélek. A tanítóknak is kell egy műveltségterületet választani, amit lehet bővíteni. A tanítók átképzése tanárrá pedig rövidebb képzést vesz igénybe összességében, és fordítva.

2010. febr. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Első válaszolótól kérdezném, hogy ő hőkamerázással foglalkozik-e, vagy mi okból adta ezt a választ a kérdésemre?

Köszönöm újbóli válaszát

2010. márc. 9. 13:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!