Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Logisztikai mérnöki alapképzés...

Logisztikai mérnöki alapképzésről valakinek van tapasztalata? Fizikából milyen alapok kellenek hozzá, mert ahogy néztem elég keményen kell oda.

Figyelt kérdés

2014. nov. 19. 21:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Az első diplomámat Győrben szereztem. Közlekedésmérnökként végeztem, igaz nem logisztika szakirányon. A fizika nem vészes, inkább a matematika és a mechanika a húzós. Sok szaktársammal együtt nem tudtunk a szakmánkban elhelyezkedni, bármennyire is szerettünk volna. Egy multinál lettem mérnök, teljesen más területen. Munka mellett végeztem el gépészmérnök mesterképzést. Ezzel kinyílt a világ. Logisztikusokat rengeteg helyen képeznek, többek között a SZE-n a műszaki menedzser szakon is. Sok OKJ-s képzés is van, ők többnyire előnyt élveznek, mert nekik nem kell diplomás bért fizetni. Ha rám hallgatsz, akkor piacképesebb szakot választasz, ne ess ugyanabba a hibába, mint évente sok-sok ember. Ez a terület nagyon terített, lényegében ez a diploma csak arra jó, hogy könnyedén mehess mesterképzésre.
2014. nov. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Üdv! Arról tudnál mesélni milyen volt az a gépész mesterszak elvégzés munka mellett? Én 2.éves gépész vagyok(bme), mesterképzésről még nincs fogalmam, de azt tudom, hogy ezt a bsc-t munka mellett lehetetlen elvégezni, nem mintha anéklkül könnyű lenne..

Te hogy csináltad? Milyen egyetemen? Vagy ez a mesterszak már lazább volt, nem voltak fennakadások a tanulmányokban? Elég tudásalapot vittél azzal a logisztikai mérnöki diplomával hozzá?

2014. nov. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én a miskolci egyetemen csináltam a mesterképzést. A munkahelyem mind anyagilag, mind szabadidőben támogatta a képzést. Nem logisztikusként végeztem, hanem kötött pályás szakirányon. Győrbe erős reál gimnáziumból mentem, így a számolásokkal nem volt gond. A főnököm gépészmérnökként doktorált, ő nagyon sokat segített. Nem volt laza, de azért túl lehetett élni. A felvételnél volt némi gond, de végül sikerült annyi tárgyat elfogadtatnom, hogy elég lett a felvételhez szükséges kredit.
2014. nov. 19. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!