Valaki aki jártas a CNC világában tudna segíteni?! (Többi lent)

Figyelt kérdés

A kérdésem a következő!

Ahhoz hogy CNC forgácsoló legyek miket kell elvégeznem és ezek hány évesek?

Hallottam olyat hogy előfeltétele a gépi forgácsoló ami 2 éves és utána a CNC külön 1 év ! De hallottam olyat is hogy egyből CNC forgácsoló... Most melyik igaz ?

És még valami ha megvan a CNC forgácsoló akkor érdemes CNC programozóit lerakni hozzá vagy felesleges ? Ez hány éves ? És ha mindkettő megvan miben másabb a dolog ? (fizetés,munkamenet,lehetőség)

Előre is nagyon köszönöm a válaszokat sokat segítenétek vele :)



2014. nov. 19. 23:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Ezen a linken megtalálható és kikereshető az összes 2013. szeptember elsejétől érvényes OKJ-s szakképesítés:

[link]

Ami ebben nincs benne, az NEM OKJ! Tehát CNC-forgácsoló mint OKJ-s tanfolyam már NEM létezik.


Írd be a keresőbe a CNC, CAD, CAM, forgácsoló kulcsszavakat külön-külön és meglátod az összes jelenlegi CNC-s hivatalos szakképesítést.

2014. nov. 20. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Mai OKJ-s nevén:

Gépgyártástechnológiai-technikus


Én is erre jártam.

Itt mindent megtanulsz.

Hagyományos, CNC gépeket, megmunkálási technológiákat, a megmunkáláshoz a számításokat, egyéb tervező szoftvereket és nem utolsó sorban minimum kettős darab vezérlőt programozni


2 éves OKJ képzés


Kevés az idő rá, elég komplex, de aki figyel meg otthon is törődik vele, könnyen elsajátíthatja

2014. dec. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!