Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hol van ma Magyarországon...

Doxxxa kérdése:

Hol van ma Magyarországon jogi képzésre államilag támogatott kar?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem tudok kiigazodni a felvi oldalán se meg a saját oldalukon se az egyetemeknek. Van olyan könyv amiben benne van az összes főiskola, egyetem és hogy hány pont szükséges és melyik államilag támogatott és melyik önköltséges? Vagy kérem valaki segítsen hol találom meg könnyen egyértelműen hol van joggal kapcsolatos támogatott hely.

2014. nov. 21. 22:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
ELTE és Pázmány
2014. nov. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Az összes többin nincs?

Ezekre Nincs valami táblázat vagy egY összefoglaló oldal?

2014. nov. 21. 22:47
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak ezen a 2 helyen indult államilag támogatott képzés is. Az összes többi csak fizetősként. Biztosan van valamilyen táblázat. Lassan lejár a keresztféléves jelenkezés, akkor fent lesznek ezek is a felvi.hu-n. A pontokat az eduline.hu-n meg tudod nézni, habár a jogra központilag meghatározott minimumponthatár van. Nem tudom mennyire emelekedett ahhoz képest a tényleges ponthatár.
2014. nov. 22. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
464 pont volt megint a ponthatár az államilag támogatott jogra
2014. nov. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Minden egyetemen ahol van jogász képzés Magyarországon, van állami ösztöndíjas jogászképzés. (ezt majd látod ha 2015 január elején meghirdetik a 2015 szeptemberében induló szakokat)Az állami támogatottságnak a ponthatára 464 pont, ezt előre központilag meghatározták.

Egyénként nem kell könyv hozzá a felvi honlap korrekt, minden info rajta van, csak tanulmányozni kell.

Ez elmúlt 14 év összes egyetem/főiskola összes szakájnak a ponthatárait meg tudod nézni a felvin az elmúlt évek ponthatárai menüben. Van 16.szak, köztük a jogász is ahol előre megmondják,mennyi az állami támogatott ponthatára.

Itt a 16. szak: [link]

Az összes többi szakon a ponthatár csak tájékoztató esélylatolgató funkciót tölt be! Ugyanis minden évben változik, a férőhelyek száma és a jelentkezők teljesítménye határozza meg hogy az adott évben ponthatár húzáskor mennyi lesz a ponthatár. Egy van meghatározva hogy 2015-ben 280 pont alatt senki nem vehető fel alap vagy osztatlan képzésre, se államira se fizetősre. Efelett bármi lehet az adott évben a ponthatár. Ha egy helyen valamiért lecsökken a meghirdetett helyek száma akkor drasztikusan emelkedik a ponthatár, ha meg valamiért nem jelentkezik oda elég ember akkor lecsökken a ponthatár.

2014. nov. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én 2013-ban felvételiztem, akkor csak ez a 2 egyetem kapott államis helyet, talán 50-50hely volt. Az hogy idén mennyi lesz nem tudom, deazt hiszem a 2014-es felvételi alatt is csak ez a 2iskola kapott államis helyet. Nem is lenni sok értelme, ha minden egyetem kapna, aztán lenne kb. 10 hely egy egyetemen.
2014. nov. 23. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kedves előttem szóló! Pont nem így van! A te felvételi éved volt az egyetlen kivétel!!Hidd el, illetve nézd meg a felvin mindenütt van állami ösztöndíjas hely! (csak ugyan 464 a minimum amivel felvesznek államira ami elég magas)
2014. nov. 23. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egyébként az, hogy csak 50-50 állami hely van az országban az ELTÉ-n és Pázmányon 2012-ben volt érvényes szabályozás, nem 2013-ban.

Szóval mikor felvételiztél?

Mert 2013-ban már megszűnt az a korlátozás.

2014. nov. 23. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!