Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » SZTE kollégiumai közül választ...

SZTE kollégiumai közül választhatok vagy csak oda mehetek ahol remélhetőleg az én karom lesz (mérnöki)? Melyik a jobb kolesz? Tisztaságilag? Berendezésekkel?

Figyelt kérdés
2014. nov. 22. 08:38
 1/2 anonim ***** válasza:

A SZTE-mel nem vagyok tisztában, nem is akarok hülyeséget mondani, de annyit megjegyeznék, hogy érdemes olyan koliba menni, ahol a szaktársaiddal lakhatsz! Ott mindenkivel ugyanazokat a problémákat élitek meg, a felsőbbévesek tudják miről beszélsz, amikor panaszkodsz, az évfolyamtársaid pedig ugyanazokkal küszködnek, amikkel te. Ha te mondjuk orvosnak mész és bölcsész koliban fogsz lakni, mert neked ránézésre, bútor ügyileg az a szimpatikusabb, akkor nem lesz akivel támogatni tudjátok egymást, más ritmusban élnek, más problémákkal küzdenek és ez sokszor súrlódáshoz vezet. Nekem ez a véleményem.


Egyébként nálunk pl. a BME-n nem lehet választani, abba a koliba kell menni, ahol a szak tartozik. Ez alól akkor van kivétel, ha az adott karnak más koliban is vannak "bérelt" helyei. Pl. nálunk is laknak más karokról, de mondanom sem kell, hogy nehezen élnek meg egymás mellett mérnökök és közgazdászok, pláne egy szobában.

2014. nov. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszod. igazad van (:
2014. nov. 29. 18:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!