Matematika helyett?

Figyelt kérdés

Dyscalculiás vagyok, felmentettek a matek érettségi alól, helyette más tantárgyat kell választanom. A kérdés csak az, h milyen más tantárgyakat lehet választani? pl idegen nyelv játszik, mondjuk valami az angolon kívül?

Bárki, aki ilyen cipőben jár/t vagy van építő jellegű hozzászólása a témához, kérem, írjon!!!!



2014. nov. 22. 17:28
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%

Szia!

Földrajzhoz mit szólsz?

Szerintem azzal járnál a legjobbam, hiszen az csak két évnyi anyag. 9.-ben és 10.-ben van. Nem tudom van-e nálatok fakultáció (emelt érettségire való felkészítés) földrajzból. Mert ha van, akkor célszerű lenne elkérni valakitől a jegyzeteit és abból fel tudnál készülni. Bekapcsolódni már nyilván felesleges volna.

Remélem segíthettem valamicskét. :)

2014. nov. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ, megfontolom!


abban reménykedtem, hogy esetleg mondjuk franciából vagy más idegen nyelvből is lehet...a nyelvérzékem valahogy jobb :)

2014. nov. 22. 17:58
 3/11 anonim ***** válasza:
Infó, bár abban nem tudom mennyire vagy dyscalculiás, de én 1 hét alatt készültem fel a gyakorlatra és szóbelivel együtt, amire ugyancsak nem tanultam 70% lett
2014. nov. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen lehet más idegen nyelvet is, nincs megkötés. Amit az iskolában tanultál annyi ideig, amíg kellett, vagy ha nem, akkor osztályzóvizsgát teszel.
2014. nov. 23. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Jól mondja az előző, természetesen választhatod a franciát is. :)
2014. nov. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2014. nov. 26. 15:51
 7/11 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem az infó a legkönnyebb, ha nem azt választottad természettudományosnak. Én hasonlóképp hülye vagyok matekból, de az infó érettségit a hülye is meg tudja csinálni, engem is ezzel áltattak még vizsga előtt, be voltam rezelve, és igazuk lett. 87%-ot csináltam úgy, hogy összesen kb 2 hetet készültem az írásbelire, szóbeliből meg kb 5 tételt tudtam. Tény, hogy a tanárom nagyon rendes volt, mindenre adott pontot, szóbelin is mindenkit fölpontozott max pont közelire, de ha nem viszed tovább, nem lényeges, milyen lesz, legföljebb jól mutat majd az érettségi bizonyítványban. :)
2014. nov. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2014. nov. 29. 14:29
 9/11 anonim ***** válasza:
29%

Ezt a természettudományosa marhaságot nem tudom, honnan szeded.

a) Nem kell természettudományos tárgyat választani.

b) Az informatika nem természettudomány, semmi köze a természethez.

2014. nov. 30. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
37%

Idiots everywhere.

Az ötödik kötelezően választott érettségi tárgynak természettudománynak kell lennie, ami lehet biológia, fizika, kémia, földrajz vagy informatika. Bezony, a természettudományokhoz sorolják ezen téren, bármilyen nehéz is felfognod és itt kötözködnöd, így ha az említett tárgyak közül az illető már érettségizett egyből, de matek helyett kell neki mégegy, az info tökéletesen megfelel.

Üdv

2014. nov. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!