Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakmát/szakképesítést...

Milyen szakmát/szakképesítést lenne érdemes tanulnom?

Figyelt kérdés

Tudom, ezt nekem kell eldöntenem. Vannak kétségeim, és nem igazán tudom, hol lennék igazán jó. Viszont kíváncsi lennék a véleményekre, tanácsokra tőletek, aminek nagyon örülnék. :)


Megpróbálom leírni miben vagyok jó, mi az ami érdekel. Földrajzban jó vagyok, elég jól tájékozódom és szeretem a földrajzot. Matekban nem vagyok egy zseni, de meg tudom tanulni, ha nehezen is. Történelmet és irodalmat szintén egész jól meg tudom tanulni. Érdekel a természet, a zenét is nagyon szeretem. Informatikát szintén szeretem és meg is jegyzem, amit tanulok róla. Kémiával és biológiával is ki vagyok békülve, de a számolás rész nehezebben megy.

Szempontom a következő: lehetőleg szeressem csinálni és jól keressek a munkával. :)


Remélem a leírtak alapján tudtok tippeket, tanácsokat adni szakma választáshoz. Lehet felsőoktatás is(csak ne tanári), ha éppen az jut eszetekbe.

Előre is köszönöm a válaszokat! :) 21 éves srác.



2014. nov. 27. 19:56
 1/3 anonim válasza:

Informatika, telekommunikáció, pénzügyi területek -> ezek mennek mostanában a legjobban.



Rendszergazdák, webfejlesztők jól keresnek, és nem kell sokat melózni hozzá. OKJ-n is lehet tanulni, de van belőle egyetemi képzés is. Igazából csak megtanulni kell meg kicsit képben lenni az aktualitás dolgokkal, és maga a meló már elég laza... Ha jó helyre mész szerintem 150-et 180-at megkereshetsz vele.


Banknál, Biztosítónál is tudsz dolgozni már egy OKJ-vel.


Szerintem ez mindkettő olyan terület, ahol bármikor fejlesztheted magad tovább, és valószínűleg még egy pár 10 év lesz bennük lehetőség.


De amugy szerintem azt nézd meg, hogy melyik területen milyen munkákat kell végezni többnyire, és hogy abból neked mi a szimpatikus.


Álláshirdetéses portálokon részletesen leírják, hogy mit várnának el tőled és hogy mit kéne csinálnod.

2014. nov. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod! :)

A továbbképzés a pénzterületre vonatkozik?

Mert gondoltam még értékesítőre is, mint pl, az autókereskedésekben az értékesítők. Ha jól tudom, ők sem keresnek rosszul, csak nem tudom milyen képesítés kell ehhez, de ha jól tudom valami felsőfokú.

2014. dec. 1. 16:29
 3/3 anonim ***** válasza:
Toronydarus, kamionos.
2014. dec. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!