Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes Elektronikus zenei...

Érdemes Elektronikus zenei médiaművész szakra menni? LFZE vagy PTE?

Figyelt kérdés
Utána olvastam és van a LFZE-en (Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem) és a PTE-en(Pécsi tudományegyetem). Elektronikus zenei producer, DJ akarok lenni, (tudom ez nem ilyen egyszerű sok pénz, kapcsolatok, idő kell hozzá) de most mindegy, csak hogy érdemes-e ide menni vagy tanuljam meg autodidakta módon?

2014. nov. 28. 15:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nem jutsz be mert nagy a túljelentkezés.Az elektronikus zenei képzés nem teljesen jelenti azt hogy DJ képzés. Lehet, hogy nem ez az útja a tudás megszerzésének az esetedben.
2014. nov. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hanem mi az útja?
2014. nov. 29. 22:12
 3/9 anonim ***** válasza:
Autodidakta tanulás, producerkedésben meg imPro school tud szerintem segitséget nyújtani. Nyugatra kell nyitni, külföldiekkel lespanolni, ha van anyagod akkor a promót küldeni ezerrel.
2014. nov. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
utolsónak köszi nagyon. Tehát akkor felesleges felsőoktatásban tanulni ezt?
2014. nov. 30. 14:18
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem teljes mértékben felesleges. De kell egy kezdő tőke: Egy stúdiózásra alkalmas gép/notebook (200+), hangkártya (30-40+), monitor hangfal (80+), midi szinti (35+), midi kontroller (65+), fejhallgató (25+). Plusz egyéb kiadások, mint mondjuk az imPro school, ami ha jól tudom 300 ezer körül van. Legyél szorgalmas legelső sorban, és ha komolyan veszed, b.zulj bele a témába. Szerintem sok lemondással jár ez, ismerőseim nagy része nem is tudja felfogni, csak azt látja, hogy hetente-kéthetente-havonta van buli, amiből én milyen jól megélek. Nos nem. Amit keresek (10-20-30), azt énis egyből ebbe forgatom bele.

Pár tanácsom van még: legyél maximalista, legyen önkritikád, ha veszel valamit, akkor próbáld a legjobb minőséget venni (ár/érték arány tekintetében), gyakorolj sokat, nézz youtube tutorialokat, olvass ilyen szaklapokat, kb. ennyi lenne a lényeg.

2014. dec. 1. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
07:47 Nagyon köszönöm. Hát igen ez így van, sokan mondják hogy elektronikus zenész ---> sok pénz, nulla munka. Hát a nagy francokat. Az nem látják hogy az ilyen ember rengeteg munkát fektet bele, nem látnak bele a dolgokba és csak a fikázása megy. Egyszer próbáljon meg egy igényes pl. ambientet vagy bármilyen más művészibb gépzenét összerakni.
2014. dec. 1. 17:14
 7/9 xrcxrc válasza:

ha szabad egy hasonlattal fűszerezni a párbeszédet: a felsőoktatás azoknak való, akik szeretnek a dolgok mélyére ásni - egyéb esetben pedig érdemes a mások által kiásott földkupacra állni, hogy minél magasabbra juss.

üdv, egy oktató

2015. febr. 1. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Vannak magán iskolák ahol a zene írással és dj oktátással foglalkoznak. Ha zenét szeretnél írni akkot 1G ha Dj szeretnél lenni akkor pedig a Minaimal Art Family-t tudom ajánlani.

Személyes tapasztalat.

2019. máj. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A Debreceni Egyetemen van Könnyűzenei Képzési Központ, ott tanulhatsz ilyesmit, bár kicsit olyan mintha csak a pénzre menne az egész.
2020. okt. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!