Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek az alábbi cégek...

Szerintetek az alábbi cégek közül melyikhez a legérdemesebb GÉPÉSZMÉRNÖK gyakornoknak jelentkezni?

Figyelt kérdés
Gyakornokoskodás előtt állok és eddig ezek a cégek vannak a fejemben: Suzuki, Bosch, DENSO, esetleg az Audi. Az ÓE-Bánki Karára járok egyébként és az 5. félévemet csinálom. Nekem ezek közül a Suzuki a legszimpatikusabb, a bejárás-közlekedés miatt is, illetve szeretem a japán kultúrát, ha ez számít. Viszont a Suzukiról hallottam, hogy nem a legjobb hely (egy végzett mérnöktől és egy volt gyakornok havertól) ezek mennyire lehetnek igazak? Köszi előre is!

2014. nov. 29. 10:23
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
5-ös, 8-as (vagyis a másik 80%-os) nem tudom ki vagy, de pacsi. Hagyd, majd rájön, ha jelentkezni kell, hogy vissza se fognak írni a jelentkezésére.
2014. nov. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Ha meg be is kerülne, ilyen mentalitással úgyis repül az első alkalom után. :-)
2014. nov. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Én innen az ország másik feléből is tudom, hogy az Audihoz alap, a német nyelvtudás.


Egyébként a kérdésre válaszolva, én az Audit javasolnám, hogy oda a legérdemesebb, viszont, ha elmész 1-2 évre a Suzukihoz és ott szerzel gyakorlatot, abból bajod nem lehet (ugye leírtad, hogy kényelmi szempontból neked az a legjobb). Néhány éves tapasztalattal már könnyebben lehet munkahelyet váltani.

2014. nov. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

Kedves kérdező!


Részben igaz, amit korábban említettek, de nem minden esetben. Az Audi-hoz nem minden esetben szükséges a német nyelvtudás a bekerüléshez, bár a gyakornoki és álláslehetőségek 95%-a valóban ilyen, és nyilván ez a lehető legerősebb belépési pont a céghez.

Mérnökként a kutatás/fejlesztés területén szoktak lenni olyan pozíciók, ahova bekerüléshez elég az angol, illetve el tudom képzelni, hogyha komoly eredményeket tudsz felmutatni, akkor némelyik esetben "elengedik" a német nyelvtudást. Természetesen, ha ott szeretnél maradni, akkor mindenképpen neki kell állni németet tanulni.

Komolyabb eredmények alatt ilyenekre gondolok, hogy elismert helyen végeztél (azt az ÓE megteszi), szakmai vagy tudományos tevékenység (TDK, Formula Student, stb), meg hát az angol menjen rendesen az alap mindenhova kb. és hát add jól elő magad, hogyha interjúig eljutsz.

Bosch-ról nem tudok biztos infókat, de mivel 200 mérnöki állást akarnak betölteni Pesten a bővítések miatt, szerintem ha jó vagy, angollal is van esélyed bekerülni.


Üdv:

győri gépészmérnök

2014. dec. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!