Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szociális munkás szeretmák...

Szociális munkás szeretmák lenni akkor milyen sulimilyen szak milyen átlag stb mik kellenek ehez? Most gimis vagyok. ötlete?

Figyelt kérdés

tudom h google de remélem h valaki tud tanácsot adni és elmondani h ez h megy.

jóérzékem van ehez ert szeretek segíteni de reálisan látok mindent.

köszi


2010. jan. 30. 22:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én szociális munkás szakon végeztem az ELTE-n. Itt van egyetemi és főiskolai képzés is, tudtommal az ország többi részén csak főiskolai. Győrben, Bp-en a Wesley-n is van, illetve Esztergomban és Soporonban. Általában elegendő a 4-es átlag, természtesen az egyetemi szakhoz magasabb kell. DE ha szocmunkás szeretnél lenni, hasonló képzést ad a szociálpedagógus, az elméleti részhez pedig a szociálpolitikus van közel. A Pázmányon pedig másoddiplomás, kiegészítő képzések vannak hozzá, pl családterápia. Ja, természtesen érettségi a feltétele, érdemes töriből jónak lenned, vagy érdeklődnöd, mert sok társadalomtörténeti tárgyat kell tanlni, demográfia, szociológia, a XX. század története, közgazdaságtan, pszichológia, egy kis anatómia is szerepel a tárgyak között, tehát a biológia iránti érdeklődés sem árt, különben az utóbbiak kínszenvedés lesz (mint nekem).


Az, hogy szeretnél segíteni másokon, még nem feltétlenül jelenti azt, hogy jó szocmunkás légy, sőt A rengeteg emberi probléma nagy súllyal tud az ember lelkére nehezedni. Ezt mosta nem elbátortalanítási vagy lebeszélési kísérletként írom, de tényleg bele lehet csömörleni, ha nem vagy képes a mások problémáját a saját életedtől távol tartani. Hogyha úgy érzed, túl érzékeny, vagy lelkizős típs vagy, valamilyen hasonló szakmát javasolnék inkább neked, pl a szociálpolitikát, vagy gyógypedagógiát, mert akkor más irányba is tudsz mozogni, hogyha mégsem úgy jönne ki a dolog.

2010. jan. 30. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

felvi.hu-t érdemes megnézned:)

Ott megtalálod, h melyik suliban indul ilyen képzés, illetve az elmúlt évek ponthatárait.

2010. jan. 31. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is szocmunka szakon végeztem az ELTE-n, nálunk (régi egyetemi szak - az még a BA, MA felosztás előtt volt) nem volt anatómia, viszont (számomra) meglepően sok statisztika és módszertan volt (+ még amiket az előttem válaszoló említett). Szerintem nem érdemes amiatt aggódni, hogy bírod-e majd ezt a szakmát lelkileg, ha tényleg érdekel, jelentkezz, közben meg majd úgyis kiderül neked való-e vagy sem (ráadásul szerintem most a bologna-rendszerben könnyebb az átjárhatóság a társ-szakok között). Másrészt (jó esetben) azt is megtanulod a képzés alatt, hogy tudod kivédeni a kiégést, hogy ne cipeld haza mások problémáját a munkádból.

Amit pedig feltétlenül javaslok, az hogy keress egy neked szimpatikus szervezetet, ahova elmész önkéntesnek - így már hamar beleláthatsz abba, hogy is néz ki gyakorlatban ez a munka, másrészt rengeteget tanulhatsz a szakma gyakorlati részéről (nálunk a képzés inkább az elméleti irányban volt erősebb, a 3 féléves gyakorlat ellenére is).

Ha beírod a google-ba, hogy önkéntes már kidob egy csomó mindent (pl. az onkentes.hu-t), de ha van egy számodra szimpatikus munkát végző szervezet, ahol szívesen dolgoznál, akkor egyszerűen csak menj oda, és kérdezd meg lehetnél-e náluk önkéntes (nekik is biztos jól jön egy kis segítség, akinek viszont nem kell fizetés, neked meg a tapasztalat és az ismeretség fog nagyon jól jönni).

Még egy kis negatívum a végére: ha nem szeretnél a jövődben semmiféle anyagi problémát az életedben, akkor inkább ne ezt a szakmát válaszd...

2010. jan. 31. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

a lelki rész az menne:) tehát ezzel semmi gond:P

köszi még gondolkozom rajta

2010. jan. 31. 12:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!