Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek melyik legyen a...

Szerintetek melyik legyen a "mentőöv" szakom? Anglisztika vagy politológia?

Figyelt kérdés
Ezeket azért írnám be, mert ide biztos felvennének. Szerintetek melyiket érdemesebb?

2014. dec. 7. 11:13
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Ha csak mentőővnek kell, akkor egyik sem.
2014. dec. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
6%
egyik se :D ezeknél még a turizmus-vendéglátás is jobb
2014. dec. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

A turizmus-vendeglatas semmire se valo es nem is erdekel..

De azert koszi a valaszokat :'D

2014. dec. 7. 18:59
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Ja, ha Te ilyen okos vagy, hogy tudod, mi mire való, akkor miért minket kérdezel?


Legalább azt elmagyarázhatnád, mi értelme az ilyen mentőövnek.

2014. dec. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
3%
turvend még mindig többet ér mint az anglisztika vagy a politológia XDD
2014. dec. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Sosem említettem, hogy olyan okos lennék, csak tanácsot kértem..

Számomra "értéktelen" turizmus-vendéglátás szak, mert nem érdekel, nagyon távol áll tőlem ez a terület, - mondjuk ez esetleg a politológiából leszürhető lett volna, de nevermind - és így az érvényesülés is nehéz lenne ezen a pályán a jövőben..


Mentőöv szak? Egyszerű a válasz, ha véletlen nem úgy sikerül az érettségi, oda biztos felvennének államira.

2014. dec. 11. 20:30
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

"Számomra "értéktelen" turizmus-vendéglátás szak, mert nem érdekel, nagyon távol áll tőlem ez a terület, - mondjuk ez esetleg a politológiából leszürhető lett volna, de nevermind - és így az érvényesülés is nehéz lenne ezen a pályán a jövőben.."


- Nem értem az összefüggést. Isertem olyat, aki magyar szakra akart menni, és most földrajzot tanul.


"Mentőöv szak? Egyszerű a válasz, ha véletlen nem úgy sikerül az érettségi, oda biztos felvennének államira."


- És ennek mi értelme van? Mentőövnek úgy van értelme, hogy érdekel egy szak, de nehéz bekerülni, ezért megjelölsz egy oylan szakot is, ahová könnyebb bekerülni, de közel van az első területhez. Azzal, hogy bekerülsz anglisztikára vagy politológiára úgy, hogy nem is érdekel, csak igazolod azt az előítéletet, hogy a bölcsészkarok csak olyan embereket képeznek ki, akik aztán nem is tudják, mit kezdjenek a diplomájukkal. Holott igazából leginkább csak azért van rossz hírük a bölcsészeknek, mert sokuk számára csak mentőöv volt.

2014. dec. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Tisztázzuk a dolgokat! A szak, ami első helyen lesz az a nemzetközi tanulmányok, de 465 az államija és ezért gondolkodtam még azon, hogy beírom a politológiát, ami hasonló szak. Az anglisztika, azért merült fel, mert érdekesnek tűnt és sok lehetőség van egy alapszak elvégzése után, több irányba lehet folytatni a tanulást.

Remélem így már érthető számodra is, nem csak random találtam ki a dolgokat. Hidd el már minimum egy éve kutatok a témába, és nagyjából az egyetemi élettel is tisztában vagyok(mivel a bátyám és barátaim nagyrésze is egyetemista akarva akaratlanul is hallottam az egyetemről).

Csupán meg akartam kérdezni, hogy más melyiket látja "jobb" szaknak, bár ez szubjektív, de azért kíváncsi voltam.

2014. dec. 12. 16:55
 9/9 anonim ***** válasza:
53%

"Csupán meg akartam kérdezni, hogy más melyiket látja "jobb" szaknak, bár ez szubjektív, de azért kíváncsi voltam."


- Mindenkinek más (a Te esetedben inkább a politológia jobb). Ezért volt értelmezhetetlen a kérdésed.

2014. dec. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!