Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik budapesti egyetemen a...

Melyik budapesti egyetemen a legkönnyebb a mérnökinformatikus/programozó informatikus képzés?

Figyelt kérdés

Nagyon érdekel az informatika de nem vagyok benne teljesen biztos hogy végig tudnék csinálni egy nagyon durva szakot.

Matek nem az erős oldalam és fizikához is régen nyúltam de informatikából jó vagyok. Ritkán dugom ki az orrom a házból így tengernyi időm van tanulni és különtanár sem akadály de alapok nélkül úgy érzem hogy hamar elvéreznék mielőtt felzárkózhatnék. Ezért gondolom hogy nem egy verseny istállóban kéne elkezdenem de nem vagyok benne biztos hogy melyik egyetem kevésbé húzós. Tudom hogy a BME és az ELTE halál viszont hallottam hogy az OE könnyebb, PPKE-ről nem tudok semmit. Mi lenne szerintetek a legjobb döntés?



2014. dec. 8. 19:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

OE se könnyű, maximum könnyebb, onnan is hullanak ki azért emberek.

Budapesten talán a GDF a legkönnyebb, de a hírneve se valami jó.

2014. dec. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ha nem megy a matek és a fizika szerintem felejtsd el. Vagy gyúrj rá ezekre a tárgyakra keményen!
2014. dec. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
úgyse gondolkozzak rajta ha jól írom meg a matek közepem és otthon poshadva sok időt szánok rá az egyetem során? (félórányira lakom a OE infó karától)
2014. dec. 9. 09:30
 4/12 A kérdező kommentje:
melyik "nehezebb"? OE vagy PPKE?
2014. dec. 9. 09:31
 5/12 Sidel ***** válasza:
Az, hogy jó vagy informatikából azt jelenti, hogy az Excel, Access, Word megy, vagy hogy már a programozásba is belekóstoltál pl. és az is megy. Mert nagyon nem mindegy. Mérnökinfóhoz elengedhetetlen a fizika, matek mindkettőhöz eléggé kell. Az egyetemek nehézségéről tapasztalatból semmit se tudok, csak hogy a BME nem könnyű... de igazából idéntől átvariálták az egész képzést, úgyhogy lehet valamelyest könnyítettek rajta/praktikusabbá tették.
2014. dec. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Van különbség nehézségben az egyes egyetemek között, de ez a szak igazából egyik egyetemen se könnyű. Ezeknek a szakoknak a diszkrét matek, lin. algebra, valszám és az algoritmuselmélet az alfája és az omegája. Nem egy programot olyan hű de nehéz megírni, hanem azt megtervezni úgy, hogy az gyors és hatékony legyen.
2014. dec. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A PPKE-n 8 évig tanítottam matekot. Bár a szakok képzési rendszere folyton változik, az elmondható, hogy mindenhol kell majd tanulnod analízist és lineáris algebrát (azaz vektorokat, mátrixokat, determinánsokat, stb.). A valószínűségszámítást úgyszintén nem fogod megúszni, és alapvető fizika is kell majd. Ezeknek a tárgyaknak nem egyszerűen az az értelmük, hogy hátha valamikor szükséged lesz rájuk, hanem pallérozzák az agyat és fejlesztik az absztrakciós készséget. Plusz tájékozottságot is adnak, hiszen egy programozónak sem árt tisztában lenni alapvető matematikai fogalmakkal, módszerekkel.


Ha csak és kizárólag a programozás érdekel és abban vagy igazán jó, akkor inkább ajánlok egy programozói felsőfokú tanfolyamot, speciális programok, keretrendszerek használatának elsajátítását, adatbázis-kezelést, stb. Ha egyetemre mész (tudom, sok munkahelyen követelik meg a felsőfokú diplomát), akkor ott kell matekot tanulnod, akár akarod, akár nem.

2014. dec. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem arról van szó hogy nem vagyok hajlandó matekot meg fizikát tanulni hisz ezek mindennek az alapjai és manapság minden rendes szakra kell matek, csak az infós szakokra annál inkább. Nem megúszni szeretném mert az eredmény kifizetődő. Én azért aggódom hogy akármennyire is próbálnám csak beleszakadnék. Állítólag csak egy középszintű matek érettségi kell az informatika szakokra, de ahogy kiszóródnak az emberek meg amennyire cinikusan áll a többség hozzá, kissé kételkedem hogyha még jól is írom meg a matek közepet, képes leszek tartani a tempót és lemorzsolódom. Ezért írtam hogy időm tengernyi van hisz normális magánélettel nagyon nem rendelkezem és munka se nagyon égető és az OE-től egy köpésnyire lakom, és külön tanár is a rendelkezésemre áll. Csak kételyek gyötörnek hogy ezek faktorok se lesznek arra elegendőek hogy túlvészeljem ezt a szakot. BME-ről és az ELTE-ről tudom hogy az a kettő az ami teljesen kikészíti az embert és hogy az OE egy kicsit kevésbé durva de a PPKE-ről nem tudom semmit. Szorgalmam,helyem,időm van csak nem tudom hogy ezek magukba elegendőek-e.

2014. dec. 10. 12:48
 9/12 anonim ***** válasza:
Őszintén szólva én amellett vagyok, hogy ha valaki egyetemre akar menni, akkor vegye a fáradságot és tegyen le egy emelt szintű érettségit a felvételi tárgyakból. Mi más értelme volna az emelt szintnek, ha nem az, hogy aki az adott tárgyakat tovább akarja tanulni egyetemen, az erre gyúr rá? Aki matematikus akar lenni, annak kelljen már egy emelt szint matekból, de ne kelljen magyarból, aki meg történész, annak meg történelemből tegyék kötelezővé, de matekból ne. A műszaki és természettudományos szakokon rendszeres probléma, hogy még a felvettek között is sok a hiányos tudású, akik miatt gyorstalpaló különórákat kell adni az első hetekben, hogy gatyába rázzák őket és megértsék az előadásokat. Az ilyen különbségeket lehetne mérsékelni azzal, ha az emelt szint kötelező lenne.
2014. dec. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

most már nincs időm felkészülni egy emelt szintű matek érettségire, de ezt most félre téve: van rá esélyem hogy végig csináljam ezt a szakot?

angolból már van egy emeltem és egy felsőfokú nyelv vizsgám is. Abba öltem a legtöbb időm.

2014. dec. 10. 14:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!