Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek lehetek piacképes...

Szerintetek lehetek piacképes grafikus 21 évesen?

Figyelt kérdés

Kis koromban nagyon jól rajzoltam de aztán elhanyagoltam.

Viszont most szeretnék valami olyat tanulni ami érdekel és szeretm is nem csaka robotmelók..Így 21 évesen ha elkezdek rajzolni+elvégzek egy okj-t akkor eltudok helyezkedni? Ambícióm van bővem meg kitartó is vagyok de csak akkor ölök bele sok energiát ha ez tényleg megéri.



2014. dec. 13. 20:59
 1/2 Drone007 válasza:

"...de csak akkor ölök bele sok energiát ha ez tényleg megéri."

El kell keserítselek: a mai világban nem tudhatod előre, hogy meg fogja-e érni bármi is.

Ne úgy válassz munkát, hogy megéri-e energiát fektetni bele vagy sem, hanem azt válaszd, amit szeretsz csinálni, tehetséged is van hozzá, és húsz év múlva is élvezni fogod.

A grafikai meló is lehet robotmunka, nemcsak egy gépsor mellett állva alkatrészeket vállogatva lehet stresszelni.

Ha tényleg kitartó vagy, akkor előbb-utóbb piacképes leszel. A kérdés csak az, hogy kitartasz-e addig a pontig. Ha olyat csinálsz amit szeretsz, akkor nem kérdés, hogy könnyebb dolgod lesz, de bármennyire is jól fizető állás valami, ha utálod csinálni, akkor sosem leszel igazán jó benne.

Márpedig bárki is csak akkor lehet piacképes bármilyen munkával, ha jó abban amit csinál.


Ha most 21 éves vagy, most kezded tanulni a digitális grafikusi szakmát, akkor nem. Nem leszel 21 évesen piacképes grafikus. De 22 évesen még lehetsz. Ha tényleg tehetséges vagy. De ha nem annyira, akkor is lehetsz 25 évesen, csk kitartás kérdése.

2014. dec. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igazából a zene érdekel jobban ahoz van is tehetségem de ezis érdekel. A probléma aza h hiába tudnám egész életemben csinálni kétlem hogy azzal ellehet helyezkedni valahogy is.Gitárosként..
2014. dec. 15. 19:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!