Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a véleményetek a Pécsi...

Mi a véleményetek a Pécsi Tudományegyetem Általános Orvosi Karáról?

Figyelt kérdés
Érdekel az orvostudomány, és nagyon sok lehetősége van az embernek az alapképzés elvégzése után továbbtanulni,és ha orvosira megyek, Pécset szeretném megjelölni. De nagyon érdekelne hogy konkrétan milyen "hangulatú" a kar, mennyire van idő a kikapcsolódásra, családra, stb. Mert pl én jó fejű gyereknek tartom magam, csak olyan bizonytalan vagyok a jövővel kapcsolatban.. >.<

2014. dec. 13. 21:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

"Mert pl én jó fejű gyereknek tartom magam"


Akkor mi a kérdés?


Egyébként nem tudok véleményt írni, mert én a SOTE-re jártam.

Én sem voltam agyhalott, de nem mondtam sosem magamról, hogy jó fejű vagyok.

2014. dec. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Vizsgaidőszakban nem hiszem, hogy objektív választ fogsz kapni a kérdésedre. Mint orvosi kar, nem rossz. Továbbá messze a PTE legszínvonalasabb kara.
2014. dec. 14. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%
Elsőéves vagyok, egy percig sem akartam ide jönni, de sajnos így alakult az érettségi. Eddig jók a tapasztalataim, jó a társaság, a gyakorlatvezetők nagyon rendesek, az előadók többsége jó előadó, első félév nem egy nagy szám...
2014. dec. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én szintén elsőéves vagyok. És így alig 4 hónap után nekem is csupa pozitív tapasztalatom van. A gyakorlatvezetőkkel teljes mértékben elégedett vagyok, az előadók többségével is.

Az, hogy mennyi szabadidőd van csak rajtad múlik, egy jó időbeosztás mindennek az alapja. Bár az első félév tényleg nagyon könnyű, a vizsgákkal is gyorsan lehet végezni. A többi év tuti nagyobb kihívás lesz.

2014. dec. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat!:) megnyugodtam :D
2014. dec. 22. 01:05
 6/11 A kérdező kommentje:
Egyébként mikor vannak a vizsgák? karácsonyi szünet előtt vagy után? vagy ez hogy van?
2014. dec. 22. 17:49
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

"karácsonyi szünet előtt vagy után?"


:-D Ez de aranyos!

Nincs olyan, hogy karácsonyi szünet, őszi sincs, egyedül húsvéti van. Amúgy pedig a karácsony általában a téli vizsgaidőszak harmadik hetére esik. Egy vizsgaidőszak hét hét, ekkor nem kell órákra járni, viszont ennyi idő alatt le kell tenni az összes vizsgát ami az őszi szemeszterhez tartozik. A gyakorlatban úgy néz ez ki, hogy reggel felkelsz, estig tanulsz, és közben halálra idegeskeded magad. A karácsony kifejezetten zavaró tényező szokott lenni, mert karácsony és szilveszter között általában kevés a vizsgaidőpont. Továbbá karácsonykor nem lehet normálisan tanulni, mert a család rágja az ember fülét.


Egyébként, hogy ellentmondjak a kedves elsős kollégáknak, hatodévesként nekem ez a véleményem az egyetemről:


Én rajtam jutsz a kínnal telt hazába,

én rajtam át oda, hol nincs vigasság,

rajtam a kárhozott nép városába.

Nagy Alkotóm vezette az igazság;

Isten Hatalma emelt égi kénnyel,

az ős Szeretet és a fő Okosság.

Én nem vagyok egykoru semmi lénnyel,

csupán örökkel; s én örökkön állok.

Ki itt belépsz, hagyj fel minden reménnyel!


Na ezt kellene a főbejárat fölé kiírni.

2014. dec. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

jaj ezt nem tudtam :D azt hittem kiadnak pár napot szünetnek így év közben hogy otthon is ellehessen az ember.

De amúgy értem köszi. Tehát ha jól értem, az ünnepek előtt érdemesebb túl lenni a vizsgákon, minthogy utána?

2014. dec. 27. 15:24
 9/11 anonim ***** válasza:

"Tehát ha jól értem, az ünnepek előtt érdemesebb túl lenni a vizsgákon, minthogy utána?"


Úgy lenne érdemes igen, de első évet leszámítva ez lehetetlen. Túl sok a vizsga, túl nehezek stb. Nem tudsz két és fél hét alatt egy egész szemeszter anyagából felkészülni és levizsgázni. A hét hét is necces szokott lenni.

2014. dec. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Értem, köszi a választ :)
2014. dec. 28. 17:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!