Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jelenleg nemzetközi gazdálkodá...

Jelenleg nemzetközi gazdálkodást tanulok a BME-n, és úgy érzem, hogy nem hoztam jó döntést ezzel, mit tanácsolnátok?

Figyelt kérdés

anno azért jöttem ide, mert izgalmasnak ígérkezett, nyelvek, közgazdaság, de most azt érzem, hogy értelmetlen dolgokat magolok és már-már eljutottam addig a szintig, hogy átmennék más szakra, csak mi van ha ugyanígy az sem fog bejönni?


édesapám révén az építőmérnöki adná magát, de annó hallani sem akartam róla, meg a fizikáról se és a sok nézelődés után azt hittem megtaláltam az NG-vel az igazit: nyelvek, utazgatás, jó fizetés, üzleti szféra. Azonban most úgy látom bullshit az egész (talán egy-két tantárgy kivételével). Viszont egy mérnökivel meg az a baj, hogy fizika érettségihez kötött, szóval bonyolult lenne kivitelezni.


Ezért felmerült pl. a gazdaságinformatikus, mondjuk a Corvinuson, ahol a képzésem egyrészt államilag lenne támogatva, másrészt talán hasznosabb is az informatika miatt.


Egyébként arra már rájöttem, hogy a többi kar miért tartja büfének, a gtk-t.


Ez a dilemma elég erősen hátráltat most a vizsgákra készülve, úgy érzem hiányzik a motiváció...


Köszi, ha elolvastad és segítesz!



2014. dec. 14. 15:21
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

az a helyzet, hogy nekem a közgazdaság tetszik, csak ez a rengeteg sallang fölösleges, sok tárgynak semmi értelme.


tetszik az építő, csak sose voltam jó fizikából. de hozzá kell tenni, hogy nem is tanultam. hasonló volt a matek is, aztán egyszer csak rászántam magam, és megértettem, sőt szívesen tanulom. nem tudom a fizikával hogy járnék


anno szakválasztásnál egyértelműen eldöntöttem h nekem ez tetszeni fog, jónak tűntek a tantárgyak, most már más a helyzet, nem tudom mit lehet tenni.

2014. dec. 15. 13:08
 12/17 anonim ***** válasza:
Erasmus program, aztán, ha tetszik a külföldi suli felvételizhetnél oda. Sajnos a magyar gazdasági szakok mind a mai napig (de talán az egész magyar felsőoktatás) túlontúl elméleti. Rengeteg felesleges lexikális tudást kell bemagolni aminek semmi értelme, ez nem csak a mostani szakodon van így, hanem szinte mindenhol. Tehát, ha ilyen szempontok alapján akarsz továbbtanulni akkor csalódni fogsz, mert szinte minden szakon van tölteléktárgy.
2014. dec. 16. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Ja igen, a gazdaságinformatikán mindenki fennakad pedig nem rossz szak önmagában. Az igaz, hogy elég alacsony szinten oktatnak programozást, tehát azt otthon kell tanulnod, de ugyan ez a helyzet mérnökinfón is.

Gazdaságinformatikusok keresettek, ha tényleg tudsz programozni, mellette pedig lesz gazdasági tudásod is. Olvass utána, mert nem olyan végzettség ahogy azt sokan felvázolják. Például SAP programozó-, tanácsadó, illetve gazdaságinformatikusként nem csak IT területen tudsz elhelyezkedni.

Olvass utána hiteles oldalakon.

2014. dec. 16. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
számítógép elengedhetetlen eszköze ennek az ágazatnak, szóval bizonyosprogramokkal bánni nem lehet hülyeség
2014. dec. 17. 18:03
 15/17 anonim ***** válasza:

Ezek üzleti szakok, nem közgazdász szakok.

Csak Magyarországon hívják a turizmust végzettet is közgazdásznak. Az üzleti dolgokat meg hát sokan tartják humbugnak mint te, de első félév után szerintem nem kéne ítélkezni, ez csak az alapozás.

Gyakorlati dolgok biztos jobbak lesznek, például pénzügy, számvitel, ökonometria, esetleg a mesterszakodon még jobban arra tudsz koncentrálni, ami érdekel.

Ha közgazdásznak akarsz tanulni, akkor menj alkalmazott közgázra(ELTEcon-t dicsérik), esetleg gazdmatekra. Emelt matek kell mindkettőhöz.

2014. dec. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Akárhova mész, mindenhol lesznek olyan tantárgyak ahol fogod a fejed, hogy ez mire jó és egyáltalán miért kell ezeket neked tanulni.

Ezzel nem tudsz mit csinálni, túl kell élni ezeket a tantárgyakat.

Mondjuk az már nagyobb probléma, ha olyan területet választasz ami egyáltalán nem érdekel, mert akkor nem csak pár tantárgynál fogod ezt csinálni... :D

2014. dec. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Bár én a BGF-en vagyok, nem tudom, hogy BME-n milyen tárgyak vannak, de nagyjából szerintem azonos. Tény, hogy sok olyan tárgy van, ami alibinek tűnhet, de mégis ad egyfajta szemléletmódot. És azért vannak igen komoly tárgyak, amikre aztán végképp nem mondhatod, hogy alibi:

Számvitel, könyvvezetés, vállalati pénzügyek I-II, mikro, makroökonómia, statisztika, pénzügyi modellezés, számítogépes pénzügyi szimuláció, alkalmazott számítástechnika. Szerintem nagyon érdekes, de te tudod, mit szeretnél.

2015. febr. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!