Lehetek orvos vagy sebész?

Figyelt kérdés
Már kiskorom óta vonz ez a szakma, ennél érzem azt hogy én szívesen csinálnám, és próbálnám megmenteni az embereket,megtanulni különböző betegségek okait,az emberi szervezetet (nagyon érdekel) mindig a Tv-ben is kiskoromba elég sokszor mesék helyett műtéteket néztem.Csak 1 baj van az,hogy én közgazdaság szakra mentem, és most 9-es vagyok ,de annyira nem érdekel,egyszerűen nem marad meg bennem semmi nekem az egész ágazat olyan száraz, azután meg könyvelő lennék vagy valami, nekem az kínzás lenne.Nem élet.Meg is jelöltem egy olyan sulit amin elhelyezkedhettem volna ,fel is vettek de nem akartam oda menni mert az terjedt el róla hogy nem tanítanak rendesen,én meg nem akartam olyan helyre menni.Távolabbi helyre akkor még nem gondoltam, de most akár el is tudnám képzelni.Valaki tudna segíteni hogy mit szokás ilyenkor csinálni ha elakarok menni a jelenlegi iskolámból és olyan helyre menni ahol vagy később tanulhatok orosnak vagy sebésznek (egyáltalán nem remeg a kezem, a szemem meg tökéletes)?

2014. dec. 15. 18:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerinted a sebész mi, ha nem orvos?:D

Bocsi, de ezen megakadt a szemem.


Bármilyen suliból lehet orvosnak menni, ahol adnak érettségit.

2014. dec. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
jó :D értem én, de van a másik orvos is aki rendel meg stb.
2014. dec. 15. 20:13
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Tessék?:D 1. A sebész is rendel. Van sebészeti szakrendelés.

2. A sebészet ugyanolyan ált. orvosi diploma után megszerezhető szakképzés, mint mondjuk a gyerekgyógyászat, a bőrgyógyászat, a neurológia vagy akármi más.

2014. dec. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
61%
SE-ÁOK-> 12 szemeszter, ezután államvizsga, diploma, kapsz egy dr.-t. majd rezidensképzés, x év, sebész szakvizsga, na, akkor lesz belőled sebész :)
2014. dec. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak a Semmelweis Egyetemen van orvosképzés.
2014. dec. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Debrecen, Szeged, Pécs, Pest. A 4 közül valamelyikre felvételizel.
2016. okt. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!