Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Főként magyar irodalom beállít...

Maben kérdése:

Főként magyar irodalom beállítottsággal hová érdemes menni továbbtanulni, illetve mit lehet dolgozni?

Figyelt kérdés
Úgy kezdtem a gimnáziumot, hogy pszichológiával szeretnék foglalkozni. Az érdekel/érdekelt már nagyon rég óta. Most vagyok harmadikos, és faktot kellett felvenni. Biológiát és magyart vettem fel, és ezekből szerettem volna emelt szintű érettségit tenni. Igazából az történt, hogy rájöttem, túlvállaltam magam. Bioszból nem tudok emelt érettségit tenni. Magyarból viszont menni fog. Ha nincs más, mennék reál beállítottságú helyre is tovább (matekból egyébként elvileg nagyon jó vagyok), de nem tudom, hogy a magyar emelt szintűmmel, és kb 4-4.2-es átlaggal hova tudok/hova érdemes menni továbbtanulni? És mit tudok dolgozni?

2014. dec. 2. 18:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Humán beállítottsággal nyelv szakok felé érdemes menni, utána pedig tolmácsképzésre (persze nem mindegy milyen nyelvből).

Ha jó vagy matekból mehetsz gazdasági pályák felé is, de ott a magyar érettségi nem számít.

2014. dec. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A nyelvi pályával az az egy gondom van, hogy csak az angol megy, és csak az érdekel. 1 nyelv, és főleg az angol, amit manapság már majdnem mindenki beszél nem elég. Főként a humán beállítottság érdekelne, csak hát magyarral nem tudom mit kezdjek. Tanár nem leszek, az tuti. Más olyan meg nem igazán van, amiből általánosságban az emberek meg tudnak élni. Akkor marad viszont a műszaki egyetem, vagy ilyesmi. Csak oda meg attól félek, hogy nem elég a pont, ha valami reál tantárgyból nem emelt érettségizek
2014. dec. 2. 19:33
 3/5 anonim válasza:
Ugyan ebben a helyzetben vagyok én is. Nézelődj a bölcsészkaron és a társadalomtudományi karon. Bár a bölcsész képzésekre mind azt mondják, hogy nem ér semmit..szerintem csak sztereotípia, nem lehet mindenkiből mérnök és jogász.. :) Társadalomtudományi területen viszont ott van a szociális munkás, amivel könnyen el lehet helyezkedni ha olyan beállítottságú vagy.
2015. jan. 31. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

a pszichológia jó lenne, oda a magyar és biosz emelt tökéletes lenne.

szerintem ne mondj le róla . van még egy éved.a bioszra elég.

az az igazság hogy a legtöbb humán szakkal nem sokat érsz. még ha el is helyezkedsz, vihetsz haza minimálbért. lásd szociális munkás..

2015. ápr. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
nézz utána a pontszámításnak. ha jó lesz a két emelted, akkor nem fog számítani a jegyed a többi tárgyból. 4-4,2 nem olyan jó, ezzel sok értékes pontot vesztenél
2015. ápr. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!