Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha diploma után más alapszakon...

Ha diploma után más alapszakon szeretnék továbbtanulni, akkor továbbra is a középiskolai+érettségi eredmény számít?

Figyelt kérdés
2014. dec. 19. 20:05
 1/4 anonim ***** válasza:
87%
Igen
2014. dec. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül. Most már a diploma minősítését is be lehet számítani. Így pl. egy ötös diploma kapásból 400 pontot jelent. Tavaly még így volt (én is így kaptam sok pontot), és nem tudk arról, hogy idén változott volna.
2015. jan. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Közben megtaláltam:


"A FELVÉTELI PONTOK SZÁMÍTÁSA A FELSŐFOKÚ OKLEVÉLLEL RENDELKEZŐK ESETÉBEN


A kar a felsőfokú végzettséggel rendelkező jelentkező számára korábbi felsőfokú tanulmányai minősítése alapján ad pontszámot a következő rendszerben.


Az oklevél minősítése alapján adható pontok:

– kitüntetéses, kiváló, jeles minősítés: 200 pont

– jó minősítés: 170 pont

– közepes minősítés: 150 pont


Az összpontszám a fenti pontok megkettőzésével, valamint az adható többletpontok hozzáadásával kerül meghatározásra."


Mivel diplomához nyelvvizsga is kell, ezért az is plussz pont ugye.

2015. jan. 15. 13:54
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, de tudtommal a régi módszer is marad továbbra is, ha valakinek az a jobb. Tehát ha az előző egyetemed summa cum laudévak végezted, akkor máris van 400 pontod, de ha épp hogy lediplomáztál, viszont anno jól érettségiztél, akkor felvehetnek utóbbi alapján is.
2015. júl. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!