Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tanuljak tovább ha ezek a...

Mit tanuljak tovább ha ezek a tantárgyak érdekelnek?

Figyelt kérdés
kémia, testnevelés, történelem
2014. dec. 21. 18:38
 1/5 daywalkersdaughter válasza:
Először is ez attól is függ, h melyiket szereted legjobban és, h melyikhez van a legtöbb türelmed. A kémia bonyolultabb, ahhoz általában kell a biosz is valamilyen szinten. A töri meg érettségis, szóval azt nem árt ha tudod. Nézelődj a felvi.hun hátha találsz valami érdekeset. Én a tanárképzést ajánlanám. Lehetne akár két szakod is. Taníthatnál egyetemen. Bármi bejöhet.
2014. dec. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy ha egyetemre akarsz továbbmenni, akkor most felejtsd el azt, hogy szereted ezeket a tárgyakat, ugyanis az egyetemi évek végére a diákok nagy része megutálja, vagy jobb esetben csak beleun a választott területbe (persze ez csak azokra igaz, akik olyan erős egyetemre járnak, hogy komolyan tanítják őket). Én is megutáltam az összes matekkal és gazdasági témával kapcsolatos dolgot, pedig előtte szó szerint megszállott voltam. Az egyetem kiöli az emberből az illúziókat és amit eddig tanultál a kedvenc tárgyaidról, azokat soha nem fogod használni. Én például meglepődtem, mikor az első matekvizsgámra tanultam, és rájöttem, hogy igazak a szóbeszédek: a jegyzeteimben csoda volt, ha oldalanként felbukkant 1-1 szám, azon kívül csak betűk, jelölések, fura jelek, és esetleg mátrixok bukkantak fel. Szerintem több lambda jelet írtam az első félévben, mint ahány számot összesen :)

Ezzel nem megijeszteni akarlak, csak azt akarom, hogy tudd, akármit választhatsz, de ha rám hallgatsz, nem a kémiát választod. Van két ismerősöm, akikkel nagyon jóban vagyok, és egyszerűen kiégtek a sok laboratóriumi munka során. És ez természetesen nem az elején derül ki, hanem a 2. / 3. év során, amikor már késő a szakváltás. A TF-re csak akkor jelentkezz tesire, ha komolyan bírod az élsportolói szintet, mert különben az első hetekben ki fogsz hullani. A történelem jónak tűnik, esetleg választhatnál valamit a Nemzeti Közszolgálati Egyetem vagy a Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem kínálatából, mert ott sok diplomáciát, jogot, törit tanulhatsz.

2014. dec. 21. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

az az igazság kedves második válaszoló h én rendőr vagyok (tiszthelyettes)

semmi pénzért nem tanulnék tovább sem mint rendőr sem mint katona, mert egyszerűen fertő az egész :(

egyetemre nem is de főiskolára szívesen mennék h végre itt tudjam hagyni az egész céget de az még 3-4 év múlva lesz sajnos :S

2014. dec. 22. 22:11
 4/5 anonim ***** válasza:
Oh így már sok minden világos :) Viszont ugyanúgy a történelmet tartom jobb ötletnek a többivel szemben, de ez már egyéni preferenciára épül.
2014. dec. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
tesi meg a töri eléggé érdekel de h pl tanár legyek nem kifizetődő ill. ilyen személyi edzés sem tartom jó ötletnek 10.000-ből kb 1-2 embernek sikerül ténylegesen megélnie
2014. dec. 22. 22:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!