Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Corvinus élelmiszermérnök...

Corvinus élelmiszermérnök vagy drog és toxikológiai laboratóriumi technikus?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, idén végzős. Nem tudom, hogy érdemes-e felvételizni Corvinusra élelmiszermérnöknek, vagy inkább menjek el OKJ-ra laboratóriumi technikus, majd drog és toxi. szakirányba(hiszen így rövidebb idő alatt álhatnék munkába)?


Melyik keres többet, melyikkel egyszerűbb elhelyezkedni?



2014. dec. 21. 20:07
 1/4 anonim ***** válasza:

legyél drogos :-D az nagyon jól keres csak nagy a rizikó :-D

komolyra fordítva a szót. Ha az elkövetkezendő pár évtizedről van szó akkor ne az döntsön hogy "ott hamarabb dolgozhatsz", hanem hogy TE mire vágysz. Szóval ha csak az tart vissza a Corvinustól, hogy hosszú, de azt szívesebben csinálnád, akkor menj arra :)

ha meg nem tetszik akkor még mindig mehetsz a másikra :-)

2014. dec. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Sok esetben a technikusi képzésekkel a szakmában jól elhelyezkedni nem lehet. Ezek ilyen töltelék idők. Jó a sulinak, jó a társadalomnak, de vajmi kevés esély van rá, hogy ebben el fogsz tudni helyezkedni. Első hallásra az élelmiszermérnök hangzik jobbnak, talán ebben több a perspektíva, még ha később tovább is képzed magad más irányba. Manapság ha az ember kitanul valamit, nem biztos hogy hosszú évtizedekig meg tud belőle élni. Az, hogy melyikkel keresnél jobban, nem tudnám megmondani; ez szerencse, ismeretség és rátermettség kérdése.
2014. dec. 22. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A drog és toxi. érdekelne jobban,azért tettem fel a kérdést, mert nem tudom, hogy mennyire lehet belőle megélni(?). Mondjuk egy bűnügyi laborban.
2014. dec. 22. 10:07
 4/4 anonim ***** válasza:

Egyetemre menj, de szerintem ne a Corvinusra.


Jó képzést az ELTE, BME, SZIE hasonló szakjain kaphatsz.

2014. dec. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!