Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire fontos egy érettségi...

Mennyire fontos egy érettségi CNC gépkezelőként?

Figyelt kérdés
Vagy gépi forgácsolónak tanulnék, vagy Gépgyártástechnológiai technikusnak. Ugye az egyik szakma, a másik érettségi utánni képzés. Mennyire fontos ilyenkor egy érettségi fizetés és munkahely szempontjából ?

2014. dec. 1. 21:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Semennyire.


A munkahelyen azt nézik hogy mit tudsz megcsinálni,mihez értesz. Az érettségi pedig önmagában semmi hasznosítható tudást nem ad(kivéve ha főiskolára vagy technikusira mész). Attól mert tudsz verset elemezni,tudsz logaritmusos egyenletet megoldani matekból és tudod hány tőgye van a tehénnek te nem fogsz jobban hegeszteni és nem is leszel jobb CNC-s.


Esetleg előléptetésnél nem árt ha van egy műszaki szakközepes érettségi. Mert mondjuk a gyárban műszakvezetőnek nem szívesen neveznek ki sima szakmunkásokat.

2014. dec. 2. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Semennyire.Nemhogy az érettségi bizonyítványt, de még a szakmunkás bizonyítványt,és a CNC-s bizonyítványaimat sem kérték el bemutatásra egyik munkahelyemen sem.Nagyjából látták az önéletrajzomból hol dolgoztam mivel foglalkoztam,feltettek néhány keresztkérdést,és mevolt az állás.Ja és jöttek a süket dumával hogy majd szelektálnak a jelentkezők közűl de ezt csak azért mondják hogy a jelentkező ne kérjen magas órabért ha érdekli az állás.Eddig bárhova jelenkeztem minden hova felvettek még az egy hónap felmondási időt is kivárták.Persze van mögöttem 25 év gyakorlat.Sok sikert!
2014. dec. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hát Technikusi végzettségem lenne, és még az sem biztos , hogy nem megyek főiskolára mérnökire. Szakmai tárgyból is lenne érettségim.
2014. dec. 2. 16:24
 4/8 A kérdező kommentje:
2. Gondolom, régen, mikor te befejezted az iskolát, ahogy írtad, 25 éve, még biztos nem volt annyira lényeges a protekció . Gondolom azért érettségivel kicsit könnyebb lesz az első munkahelyre a bekerülés, mert sok helyen számít az, hogy eddig hol/mennyit dolgoztam, gyakorlat.
2014. dec. 2. 16:29
 5/8 A kérdező kommentje:
Szerintem, ha érettségim van, akkor lehetséges, hogy nem ott fogom kezdeni , mint egy sima szakmunkást végző. remélem.
2014. dec. 2. 16:31
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

szart sem ér az érettségi ha ilyen szakmát választasz, ugyanott fogod kezdeni ahol az érettségizetlen szakmunkás, én is ott kezdtem, a csicska munkákkal... 120 ezres bruttóval vettek föl pályakezdőként, reszelgettem a sorjás vágások meg mostam a gépet, nem kicsit volt tele a tököm...


most 22 évesen 1 év releváns tapasztalattal bruttó 260-ból élek cnc élhajlító gépkezelőként, (cnc forgácsoló végzettséggel) és bőven van még följebb, főiskola vagy egyetem nélkül, igazából az érettségi is felesleges ehhez a szakmához, mert eddig egyik munkahelyemen sem kérték, csak a szakmai bizonyítványt, de a legfontosabb a gyakorlat és a tényleges szaktudás...


a főnököd nem azt akarja, hogy szavald el Petőfi vagy Arany verseit, hanem a kezedbe nyom egy rajzot meg egy megmunkálandó alkatrészt, és tegnapra legyen kész...

2014. dec. 7. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
"és tegnapra legyen kész"-ez biza így van!
2014. dec. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az érettségi az nem ér semmit fizetés szempontból az arra jó ha tovább akarsz menni egyetemre vagy főiskolára. A technikusok azok jobban keresnek mint a sima gépkezelők legalábbis ahol én dolgoztam ott jobban kerestek
2015. márc. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!