Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Biomérnök, lehetséges így?

Biomérnök, lehetséges így?

Figyelt kérdés

Végzős vagyok és lassan el kellene döntenem,hogy milyen szakra menjek továbbtanulni.Már nagyon sok mindenen gondolkoztam,és sok minden is tetszik.Két szakon gondolkozok főként: biomérnök és élelmiszermérnök.Valószínűleg a Debreceni Egyetemet fogom beírni.


Kitűnő vagyok és fekszenek a reál tantárgyak,biológiával,matekkal,fizikával semmi bajom nincs.Viszont kémiát már régen tanultam és sajnos a jegyeim ellenére nincsenek meg az alapok,mert nem tanították meg...a két szakhoz pedig kellenek a kémiai ismeretek.Az lenne a kérdésem,hogy ennek ellenére szerintetek jelentkezhetek bimérnöknek?Az alapoktól kezdik az elején?Úgy értem,behozhatom a lemaradásomat,vagy nagy hátránnyal indulok?


Aki esetleg a 2 közül valamelyiknek tanul,jelezze,lennének még kérdésem és szívesen fogadok tanácsokat,véleményeket:)



2014. dec. 23. 22:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
attól hogy most még nem vágod a kémiát az nem kizáró ok szerintem jelöld meg nyugodtan egyetemen ugyis megtanítják a lényeget annyi hogy neked a kémia nagyobb cumi lesz igazából semmi sem lehetetlen :)
2014. dec. 23. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Azt jó tudni, hogy a biomérnöki kb. 80-90%-ban kémia. Elölről kezdik, de a gimis anyagot max két hét alatt ledarálják, ha nem kezded el időben bepótolni, akkor nagyon (!) nagy hátrányban leszel. Az a baj, hogy sokakat megtéveszt a biomérnök szó, azt gondolják, hogy csak biosz kell, de nem, épp ellenkezőleg, alapos kémiai ismeretek nélkül elvégezhetetlen.
2014. dec. 24. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A kémiát be lehet hozni az egyetemen is, de még jobb, ha nyáron kicsit átnézed.


A biomérnök jó szak.

2014. dec. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Másodéves biomérnök hallgató vagyok, a Debreceni Egyetemen. Bármilyen konkrét kérdésed van, kérdezz nyugodtan :)
2014. dec. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat,szerintem nyáron ráfekszem a kémiára:))


Utolsó válaszoló:a közeljövőben biztos fogod neked írni:)

2014. dec. 24. 20:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!