Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Alapszak vagy tanárszak?...

Alapszak vagy tanárszak? (angol-francia) Tanácsra lenne szükségem

Figyelt kérdés

Egyetemi jelentkezés előtt állok, és nem tudom, melyiket válasszam.

Nyelvekről lenne szó, egész pontosan az angolról és a franciáról. Mindig is nyelvi beállítottságú voltam, és csak a három nyelvi szakma jöhet nekem szóba: vagy tolmács, vagy fordító, vagy nyelvtanár. Na most nyelvtanárként már kipróbáltam magam, és nagyon is jól megy, és én szeretek is tanítani, viszont állami szférában tanárnak lenni már más tészta. Mivel most iskolában dolgozom, látom, milyen tanárnak lenni, és hát baromira nem könnyű feladat. Persze, emelik most a fizetésüket, de emellett egész évben ki sem látnak a munkából.

Ha alapszakot választanék, akkor felvenném mellé a másik nyelvet minorszaknak, így mesterképzésben továbbvihetném tolmács-fordító szakokra a két nyelvet. Ezekről a szakmákról viszont nem tudok sokat, és ezért is lenne szükségem néhány ember tanácsára.


Emellett még olyanok is szólnak egyik-másik mellett, hogy az alapszakos változat mesterrel együtt 5 év, tanári szak 6 év. Tanári szakokban vannak pszichológiai modulok, amik borzalmasak, tavaly volt szerencsém hozzájuk egy másik tanárszakon; mégis pozitív visszajelzéseket kapok mindenkitől, és nagyon mondja mindenki, hogy nekem tanárnak kell lennem, mert ehhez nagyon értek.

Alapszakos diplomával is taníthatnék később, akár magán úton, akár nyelviskolában, nem? Nyelvsulikkal mi a helyzet?


Azt is hozzátenném, hogy a legfőbb célom, hogy a lehető legtöbb nyelvet elsajátítsam, szóval akármit csinálok az életemben, tuti, hogy minimum 10 nyelvet akarok megtanulni.


Szeretném kérni a segítségeteket, tanácsotok, mert abszolút nem tudok dönteni :(


19F



2014. dec. 25. 18:35
 1/1 anonim ***** válasza:

Jelen állás szerint tanári diplomát csak az osztatlan tanárképzéssel szerezhetsz, szóval ha valamikor szeretnél tanítani, mindenképp ezt ajánlom. Annyit még hozzáfűzök, hogy tolmács MA-ra bármilyen diplomát elfogadnak, nyelvi nem szükséges, illetve ha még élne a tanári MA, akkor is meg kellene csinálnod a pedpszich-s tárgyakat. Alapszakos diploma pedig kvázi csak egy nyelvvizsga, hivatalos helyen nem gondolnám, hogy azzal tudnál tanítani.


Én most a 3+2es nyelvszakot csinálom, még utolsó tanári MA előtt végzek, viszont a tolmácshoz elég a nyelvvizsga, nem kell hozzá kifejezetten nyelvi diploma (Ez SZTE, de a BME tolmácsképzése sem kér nyelvi diplomát)

2014. dec. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!