Mi legyek, ha nagy leszek?

Figyelt kérdés
Idén érettségizek, történelemből és angolból tudok emeltezni, magyarból és franciából tudok össze szedni egy 5-öst, mindán másból kb. 3-as leszek :/ Hova kéne majd tovább mennem?

2014. szept. 5. 16:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nyuszkóka ez nagyon kevés infó. Nem tudtuk meg mi érdekel, milyen jellem vagy?
2014. szept. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
humán beállítottságú vagy.menj pl.:szabad bölcsészetre
2014. szept. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Lilla 6 válasza:
Egy pályaválasztási tanácsadót kérdezz meg!
2014. szept. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Igazából valaki olyasmi szeretnék lenni, aki segít az emberiségen, csinál is valamit. Pl. (ha lehetnék), nagyon szívesen lennék orvos, csak sajna ahhoz nem vagyok elég okos... Én maximum a 4-est tudnám elérni kémiából, biológiából alapszinten, az orvosihoz meg emelten kell 5-ös (amit meg is értek :D). Így még a bűnügyi nyomozóra gondoltam, azzal csak az a baj, hogy nagyon különböző véleményeket találni róluk a neten. Sokan mondják, hogy egész nap csak irodai munkát végeznek, stb. (ezt nehéz elhinnem) + Magyarországon mindenki utálja a rendőröket és én nem tudom eldönteni, hogy ez a társadalom hibája, mert semmi sem jó nekik, vagy okkal nem kedveli az átlag magyar rendőrt, az átlag magyar polgár... Persze a válasz biztos nem olyan egyszerű, hogy kizárólag az egyik csoportra lehessen fogni :) Ha félre teszem ezt az "igényemet", hogy sokat segítsek embereken, akkor még a programozás érdekelne, de azt mondják, hogy az ELTE-IK-on az első évben 99%-a a tananyagnak matek. Én meg, ha valami csoda folytán itt gimiben összeszedem belőle az ötöst, a felvételhez, ott már biztosan nem menne :/ Akkor még a Pszichológia is nagyon tud érdekelni, és még a töri + nyelvek is adottak hozzá, de ott túl magasak a pontszámok! Kb. mindenből ötöst kéne szerezni hozzá... Szal elképzeléseim vannak bőven, csak éppen a képességeim nincsenek ezekkel összhangban :(


Egyébként köszönöm az eddigi válaszokat, és még jöhetnek. :)

2014. szept. 14. 22:53
 5/11 anonim ***** válasza:

Igazából valaki olyasmi szeretnék lenni, aki segít az emberiségen, csinál is valamit. "


Legyél tanár, a tantárgypárosítás az jó. töri , angol, v magyar töri, magyar angol, magyar francia, ezekből jól állsz azt írtad. Ha jó tanár lennél, leszel, akkor nyert ügyed lesz, szeretni fognak a tanítványaid, és a vágyad is teljesül. Tudást adsz a tanulóidnak. "A felnövekvő generációnak" Egy jó tanár kincset ér!


Programozó, nem rossz, általában jól lehet vele keresni,

a tanári fizut, azt nem tudom. Sokan nem is az anyagiak miatt lesznek tanárok. "Elhivatottságból" mint ahogyan vannak orvosok akik nem a nagy anyagiakra várnak, hanem "Elhívatottság" -ból teszik, lelkiismeretesen látják el a betegeket. Ilyenek is vannak. / persze a jó fizetés sem ártana,/


És persze az ellenkezője is, tudás gyatra, csak a sok pénz kellene.

2014. szept. 14. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha elhívatott vagy, és valóban emberekkel is szeretnél foglalkozni ajánlanám a mentőápolót (ha férfi vagy), mentőtisztet(tökmindegy hogy nő vagy férfi) esetleg kórházi ápoló? A nyomozóknál úgy tudom elég magas ponthatárok vannak akárcsak az orvosnál.
2014. szept. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
ja és Felvi.hu-n kitudod számolni :)
2014. szept. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
A nyomozós 404 pont még össze is jöhetne, hiszen ott rugalmasabbak a tantárgyas dolgok. Ennél nem a ponthatár e legnagyobb probléma.
2014. szept. 15. 16:08
 9/11 A kérdező kommentje:
NKE-RTK-hoz 421 pont jönne össze valószínűleg.
2014. szept. 15. 16:12
 10/11 anonim ***** válasza:

Igen, 6-ka nagyon jót ajánl .

Legyél egészségügyi dolgozó,

ha mindenféleképpen jót akarsz cselekedni az eberekkel.

Ilyen szuper jegyekkel az egészségügyben továbbképezheted magad, eberekkel foglalkozhat, és nem mellékes az anyagiak sem. Rengeteg emberrel fogsz tudni megismerkedni, akik hálásak lesznek a törődéseddel, plusz a nyelvek ismerete, társalgási szinten megfizethetetlen.

Vagyis bőségesen megfogják honorálni, ha angolul v franciául fogsz beszélgetni olyan páciensekkel akik ismerik és szeretik ezeket a nyelveket.

Mondjuk, művészek vannak az adott intézményben.

Innen jut eszembe.

Intézmény. Ha az egészségügyet választanád, akár Otthonokban is elhelyezkedhetsz. Ott szuper fizetést adnak.

2014. szept. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!