Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A divattervező vagy a műszakim...

A divattervező vagy a műszakimenedzser a jobb?

Figyelt kérdés
Érettségi előtt állok és gondolkozom, melyik szakra lenne jobb menni.Mind a kettő érdekel,de szerintem a divattervező szak :( azért nem lenne jó mert a kreativitást nem igazán fizetik meg Magyarországon.Ti hogy gondoljátok? ha van olyan aki esetleg valamelyik szakmában dolgozik :) sokat segítene a véleménye :)

2014. dec. 29. 17:05
 1/3 anonim ***** válasza:

A divattervező szak olyan, hogy vagy összejön vagy nem. Nem csak Mon.-n nem mész vele sokra, mert ez nagyjából sehol se egy biztos szakma. Néhány embernek összejön, néhánynak nem, elég rizikós.

A műmen. egy fokkal jobb, de ez is kissé mondvacsinált. Keveredik benne a műszaki és a gazdasági szak, de egyikből se ad egy olyan tudást, amit később ténylegesen hasznosítani is tudsz. Nem nagyon vannak ehhez a szakhoz konkrétan munkák, amikre meg lehetne ezzel jelentkezni azoknál is inkább vagy műszaki végzettséget kérnek vagy közgázost, de többnyire olyat vesznek fel, akinek az adott területről van diplomája, nem ilyen felesben.

Tudom, hogy nem éppen ezt szeretted volna olvasni, de ezek nem olyan szakok, amikkel jó lehet keresni vagy biztos megélhetést biztosítanának.

2014. dec. 30. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ahogy hallottam a MOL-nál dolgozó ismerőseimtől, ott pl bőven van műszaki menedzser végzettségű ember, és kifejezetten őket is keresték.
2014. dec. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítségeteket :)
2014. dec. 30. 12:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!