Milyen szakmát válasszak?

Figyelt kérdés

Szeretem és értek(persze nem felső fokon) is a számítógépekhez,szoftveresen,hardverileg egyaránt.

Informatikából van érettségim.(Előrehozottan)

Telepítettem,állítottam már be pc-ket laptopokat.Hibákat hárítottam el,de ezeket nem sorolom ez már sok embernél alap.Alkatrészeket szereltem,cseréltem,gépet bontottam,tettem össze.Hálózatokat állítottam be ,de ezeket nem túl magas szinten.

Ezenkívül,vonz minden ilyen elektronikai kütyü....

Javítottam már telefont,nem csak szoftveresen.Kijelzőcsere meg ilyenek.

Fejhallgatókat,forrasztottam már jack dugókat rá,de folyamatosan tanulok új dolgokat,internetről,tapasztalotból (értem itt amire magamtól rájövök),videókból...

Mi az a szakember,ami ezekkel foglalkozik,mert gondolom van,mivel ha telefonokat visszaküldik,hogy hibás,azt valakinek meg kell javítania. De nem csak telefonokról van szó,minden ilyen elektronikai eszköz érdekel.

Ha valami nem érthető,ne leszólni kérem,hanem akkor megpróbálom elmagyarázni.

18/F most fogok érettségizni.


2015. jan. 2. 14:08
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Elektronikai műszerész


Az elektronikai műszerész elektronikai berendezéseket gyárt és szerel. Így ő ellenőrzi a villamos alkatrészek, a mechanikai alkatrészek méreteit, a szerelési anyagok sérülésmentességét. NYÁK-lemezt készít, gyárt. Beülteti az elektronikai alkatrészeket, beforrasztja azokat. Beszereli a mechanikai alkatrészeket. Elvégzi a leírásban előírt bekötéseket, huzalozásokat. Készre szereli az áramkört. Berendezésbe szereli az elkészült áramkört. Előírás szerinti feszültségre kapcsolja az áramkört. Beállítja a tápegység feszültségeit. Feszültség alá helyezi az áramkört, készüléket.

Szórakoztató elektronikai berendezések paramétereit beállítja, szórakoztató elektronikai készülékeket és villamos berendezéseket javít.


Munkahelyek jellege Az elektronikai műszerészek jellemzően elektromos készülékek

gyártásával ill. karbantartásával foglalkozó vállalatoknál dolgoznak, illetve olyan nagyobb

szervezeteknél dolgoznak, amelyek az elektromos készülékeik karbantartására külön

szervezeti egységet hoztak létre. Az elektronikai műszerészek 10-12%-át 10 fő alatti

mikroszervezetekben foglalkoztatják.



informatikai műszerész

Az informatikai műszerész a hardveres, szoftveres feladatok mellett a számítógépes rendszerek fizikai kiépítését végzi:


Beléptető rendszereket, folyamatszabályozási rendszereket, közigazgatási rendszereket épít ki (kábelez, eszközöket csatlakoztat).


Infokommunikációs (hálózat, VoIP) rendszereket épít ki (kábelez, eszközöket csatlakoztat), pénztári rendszereket, oktatási rendszereket épít ki (kábelez, eszközöket csatlakoztat).


Tápegység ellenőrzés és mérés után cseréli a biztosítékot és a tápegység hibás alkatrészeit. Felismeri a mechanikus vagy elektronikus hibát, lemágnesező áramkört ellenőriz, cserél (PTC-t cserél).

Mechanikus hibát javít, ellenőrzi, szükség szerint javítja a vezérlő (processzor) áramkört. Elektronikus hibát javít, ellenőrzi a sormeghajtó fokozatot, lézerfejet cserél (pick-up), ellenőrzi a függőleges eltérítőfokozatot. Cseréli az LP lemezjátszófejet, ellenőrzi és szükség szerint cseréli a videoprocesszort, javítja a KF áramkört, cseréli a tunert, javítja a hangfokozatot, cseréli a képcsövet.


Ellenőrzi és beállítja a színfokozatot, házi mozi rendszereket üzembe helyez, javít, karbantartja az eszközöket. HI-FI rendszereket üzembe helyez, javít.

Hangosító rendszert üzemeltet. Üzemelteti a fény- és látványtechnikai rendszereket. Zárt láncú stúdiót irányít. Digitális és analóg audiovizuális eszközökkel rögzít, analóg videofelvételt készít, digitális és analóg fényképet készít, digitális és analóg hangfelvételt készít, digitális és analóg adathordozót sokszorosít (pl. CD, DVD, video és audiokazetta). Fénymásolóval dokumentumot sokszorosít.

2015. jan. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Remélem tudtam segíteni :)
2015. jan. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!