Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tudtok arról, hogy a...

Mit tudtok arról, hogy a gyermekvédelmis tanulóknak már nem jár a 40 plusz pont (a 2015/16- os felvételi eljárás során), csak a hátrányos helyzetűeknek? Mert én így értelmeztem a felvin. Az Eduline még írja a gyermekvédelmist is.

Figyelt kérdés
2015. jan. 2. 19:27
 1/3 anonim ***** válasza:

ebben az eseben jár:

Hátrányos helyzetű az a rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre jogosult gyermek és nagykorúvá vált gyermek, aki esetében az alábbi körülmények közül egy fennáll:

a) a szülő vagy a családbafogadó gyám alacsony iskolai végzettsége, ha a gyermeket együtt nevelő mindkét szülőről, a gyermeket egyedül nevelő szülőről vagy a családbafogadó gyámról - önkéntes nyilatkozata alapján - megállapítható, hogy a rendszeres gyermekvédelmi kedvezmény igénylésekor legfeljebb alapfokú iskolai végzettséggel rendelkezik,

b) a szülő vagy a családbafogadó gyám alacsony foglalkoztatottsága, ha a gyermeket nevelő szülők bármelyikéről vagy a családbafogadó gyámról megállapítható, hogy a rendszeres gyermekvédelmi kedvezmény igénylésekor az Szt. 33. §-a szerinti aktív korúak ellátására jogosult vagy a rendszeres gyermekvédelmi kedvezmény igénylésének időpontját megelőző 16 hónapon belül legalább 12 hónapig álláskeresőként nyilvántartott személy,

c)487 a gyermek elégtelen lakókörnyezete, illetve lakáskörülményei, ha megállapítható, hogy a gyermek a településre vonatkozó integrált településfejlesztési stratégiában szegregátumnak nyilvánított lakókörnyezetben vagy félkomfortos, komfort nélküli vagy szükséglakásban, illetve olyan lakáskörülmények között él, ahol korlátozottan biztosítottak az egészséges fejlődéséhez szükséges feltételek.

2015. jan. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
nem minden rendszeres gyvédelmis hátrányos helyzetű.
2015. jan. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Két évvel ezelőtt még hátrányos helyzetűnek számítottam én is a jelentkezésnél a gyermekvédelmi támogatás miatt. Úgy tudom, ezt azóta kivették (húgom most érettségizik).
2015. jan. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!