Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jogász alapképzés vagy gazdasá...

Jogász alapképzés vagy gazdasági mesterképzés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Jelenleg gazdálkodási és menedzsment BA diplomával rendelkezem és egy felsőfokú angol általános nyelvvizsgával; 2 éve könyvelőként dolgozom és mellette mérlegképes könyvelői tanfolyamot végzem (tavasszal vizsgázom). A jövőben is szeretnék, ezen a területen dolgozni (adózás része azért jobban érdekel). Szeptemberben szeretném folytatni tanulmányaimat. Érdekel a jogász képzés is, DE jelenleg úgy gondolom, hogy kimondottan jogászként és úgy általában a jogi területen nem szeretnék a későbbiekben dolgozni. A munkám során azonban, gyakran találkozom jogi kérdésekkel és valószínűleg a jövőbeni terveimhez is előnyt jelentene. (főleg üzleti jog, adójog, munkajog...stb)

Kérdéseim a következőek:

1,Jogi képzésen belül milyen módon történik a szakosodás? (gondolok itt arra, amit fent említettem, hogy melyik területek érdekelnének) az 5 éves képzés után, milyen lehetőségek vannak?

2, A jogi képzést mindenképpen szeretném előbb-utóbb elvégezni (ha nem most majd 5,10 év múlva).

A felvázolt esetben érdemes elvégeznem MOST egy 5 éves jogi alapképzést, LEVELEZŐ szakon?(nappali tagozat kizárt, csak munka mellett végezném) vagy egyéb tanfolyamon, autodidakta módon is el lehet érni az elegendő szintet?

(Mindenképpen szeretnék mindkét vonalon haladni, igazából a sorrendben kérnék tanácsot. Szerintetek folytassam a gazdasági vonalon és később mikor ez beért akkor jog, vagy fordítva?)

3, Angol mellett melyik nyelv legyen a második amelyet felsőfokú szintre felhozok? (németet tanultam 4 évig, tanár szerint erős közép szinten álltam, jelenleg nem használom, erősen passzív a tudásom). Örülnék ha több nyelvet is ajánlanátok, amelynek hasznát venném.


Válaszokat előre is köszönöm!

PB



2015. jan. 3. 00:42
 1/1 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy jogi "alapképzés".

A jogi oktatás osztatlan képzésben történik - nincs szakosodás sem.

Elvégzed a jogot (ez 5 év), majd utána döntesz, mi érdekel, és jó esetben azon a területen el tudsz helyezkedni dolgozni. (Pl. ügyvédjelöltként, bírósági fogalmazóként, ügyészségi fogalmazóként, közjegyzőjelöltként, stb..)

Három év után pedig megkezdheted a szakvizsgáidat, amik viszont szintén egységesek, tehát bárhol is dolgoztál, ugyanazokat a vizsgákat kell letenned, ugyanolyan (vegyes) bizottság előtt.

Szakosodás tehát csak a munkádban lehet, a tanulmányok során azonosak az elvárások minden jogásszal szemben.

2015. jan. 17. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!